Elikkäs onko kellään mitään tietoa kuinka toteuttaa siviilivihkiminen ulkomailla, lähinnä jossain päin Eurooppaa, lähinnä välimeren maissa?
Kaikki mitä olen googlettanut, on koskenut lähinnä kirkollista vihkimistä tai kirkon siunausta liitolle. Kumpikaan meistä ei kuulu kirkkoon, joten kaikki perinteinen kirkollinen osuus pois häistä.
Kaikki tieto olisi tarpeen!
Siviilivihkiminen ulkomailla???
Siviilivihkiminen
1
121
Vastaukset
- ihan ok
Onpas aikasmoinen kysymys jos kumpikaan ei kuulu kirkon maksajaksi niin eihän siihen mitään pappia tarvita!Onhan siviilivi vihkiminen ja yhtä paljon te rakastatte toisianne ilman sitä jumalan siunausta kun eikös se ole se siunaus että rakastat kumppaniasi?Siivilivihkiminen on yhtä arvokas kun kumppanit sanoo että rakastan sinua pitkään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824787- 1862103
- 1321782
- 1751415
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161291- 351106
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj171103- 78993
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh302989- 52976