minulle olisi tarjolla 1983. rakennettu 63. neliön Hitas-kaksio saunalla, asunto alkuperäiskunnossa, enimmäishinta on 160. tuhatta ja vo. 3000. euroa.
Asunto kuuluu näihin Hitas-uudistuksen voittajiin, onko hinta liian korkea? Olen miettinyt tarjousta, mutta myyjä ilmoitti ,että asunto menee kyllä kaupksi tälläkin hinnalla.
Asunto sijaitsee pohjois-helsingissä junaradan varrella ja sijaitsee 4. kerroksisen talon ylimmässä kerroksessa(ei hissiä)
Onko Hitas-hinta liian korkea ja kannattako minun odottaa?
Asunto kuuluu näihin Hitas-uudistuksen voittajiin, onko hinta liian korkea? Olen miettinyt tarjousta, mutta myyjä ilmoitti ,että asunto menee kyllä kaupksi tälläkin hinnalla.
Asunto sijaitsee pohjois-helsingissä junaradan varrella ja sijaitsee 4. kerroksisen talon ylimmässä kerroksessa(ei hissiä)
Onko Hitas-hinta liian korkea ja kannattako minun odottaa?
Vastaukset 8
Vanhimmat
lopeta jo
Lopettamaan,kun se kokee niin hirveätä tuskaa,että sen elämä pyörii Hitas hintojen tarkkailussa.Sama vastenmielinen tyyppi kävi meilläkin ja olisi halunnut multa ilmatteeks.
Hmm, oliskohan se lopettanu trollaamisen, jos olisit antanu:-)
vastaannytvieläkerranitsellenisittenlopetanhainjuurikontulastamäyräkoiranjalaatanpamejanythelpottaaunituleeihanaamäyräkoirapelastaa
Täysi toope tuo nim. sama. Mene psykiatrille saamaan hoitoa tai ehkä sinun pitäisi jo päästä suljetulle osastolle mielisairaalaan.
Hinta on liian korkea. Hitas hinnat nousivat maaliskuun alusta ja hintalaskelmat aivan liian korkeita. Nousevat yli jopa muun aluehintatason. Hintalaskelma perustuu indekseihin, johon vaikuttaa talon valmistumis vuosi ja tehdyt remontit, sekä huoneistossa, että yhtiössä. Jos vertailet muita hitas hintoja, huomaat kymmenien tuhansien heilurin. Anna omistajan myydä rauhassa, ei saa kauppaa tuolla hinnalla. Itse ostin reilut 70m²,saunallisen, samaa vuosimallia reilulla 120 000e.
Vastaan vielä kerran itselleni,kun mulla ei ole kaveria ja haluan korjata myös tämän aiemmin kirjoittamani. kirjoitin tämän nimim."anne" :"tehdyt remontit vaikuttavat hintaan" korjaan vielä itseäni tältä osin eli esim 100 neliön huoneistossa pitää tehdä 10.000euron remontti jotta sillä on vaikutusta hintaan ja remontti on tehtävä kerralla,kuitteja ei voi kerätä.Hetkinen mietiskelen hieman vai mitä eisa, kukkuu ,kiinostunut petos kulkulkul...
Uskomaton pelle tuo mäyräkoira, kuka on noin sairas, voiko olla jopa itse yhdistyksen pääjehu?
hokee samaa koko ajan, kyllähän täällä on paljon kirjoittajia muitakin kuin yksi.
Itse keräsin listaa Hitas-yhtiöistä, jotka hävisivät uudistuksessa, mutta täytyy muuta kautta, kun palautetta tuli liian vähän.
Aleksi