Normaaleja auroja?

Olevija

Olen ainakin uskotellut itselleni että tälläiset olisivat normaaleja auroja, eli esineet liikkuvat/muuntaa muotoaan/kouristelee/aaltoilee/perspektiivi muuttuu, tai koko huone pyörii ja heiluu, ja tämä kestää monesti läpi päivän ja välissä kovaa päänsärkyä johon lisäksi huimaus, pahoinvti, ja sekavuus. Migreenin alkuaikoinani alle kymmenvuotiaana migreeni oireet olivat sokeapisteet, sakarat, ja sähköisyys asioiden ympärillä, jonka jälkeen oksentelua ja ääretön päänsärky. Noiden alkuoireiden jälkeen lähes yli vuoden tauko migreeneistä ja uudenlainen oireilu alkoi. Mietin onko nuo olennaisia migreeni oireita, myös tullut ihan ihme hallusinaatioita sun muita nykyään, ja ei kai tämä ole mikään merkki mistään muusta?

1

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaaran merkit

      Mietin minäkin että mikä on "normaalia", kun kyse on migreenin oheen tulleista auroista. Tyttäreni, vasta 11, kärsi juuri näköhäiriöistä, jolloin hän näki oman kätensä seikkailevan oudosti, "kuin kehon läpi". Hänellä oli pistelyä suun pielessä ja kielessä... Aivan toimintakyvytön koulusta kesken tulleena... Kuka tietäisi näistä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      213
      1762
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1465
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      78
      1348
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1193
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      8
      1102
    6. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1085
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      1019
    8. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      980
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      880
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      850
    Aihe