Kävitkö ihan aikuisten oikeesti ostamassa silmälasit?Nyt nostan hattua jos noin rohkeen teon teit ja käytä niitä myös?
oletko tuhnu?
18121812
6156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ai kuka?
Itse käytän silmälaseja mutta eivät ne rumaksi tee, jos on hyvää tyylitajua kehysten suhteen. Ja jos julkkis niitä välillä käyttää julkisella paikalla, mikäs siinä. Mitäs niitä piilottelemaan, houno näkö on yleinen vaiva eikä se kynsisieni ole.
Eihän ole silmälaseista muuta juttua kun jos loppuis pikkuhiljaa tuo kehuminen että tiedän olevani kaunis ja kun näkö paranee silmälasien mukana ja toivottavasti se itsekritiikki?
*Ymmällä*
Olen hamraa Sivan kassa ja käytän laseja, enhän muuten tunnnista alle kolmekymppisiä glauumurejä sidukan ostajia. Tuksu ja Co, paperit mukaan, muuten on turha kassalla huutaa.
Tuksu 34 ja koomakin täyttää tänä vuonna 30. Kumpikaan daameista ei näytä päivääkään alle nelikymppiseltä, mikä on tietenkin pelkästään positiivista, koska vanhemmalla Tukiaisella ei enää ole henkkareita kun passi päätyi tamperelaisen hotellin pönttöön ja ajokortti on vissiin edelleen kuivumassa.
en ole