Kokkolalainen Noora koki Abien kaaosristeilyllä kamalia esim. baarijonosta selvisi maksamalla juomista nelinkertaisen hinnan ja buffetissa tarjottiin kakunpalaa.
Lue Nooran kauhuristeily M/S Anastasialla uutislinkistä ja ota kantaa tuon laivan tökeröön palveluun siellähän nääntyvät ihmisparat janoon ja nälkään.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288540756724.html
Lue Nooran kauhuristeily M/S Anastasialla uutislinkistä ja ota kantaa tuon laivan tökeröön palveluun siellähän nääntyvät ihmisparat janoon ja nälkään.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288540756724.html
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kun viina loppuu kesken,koko matkan ja elämän tarkoitus on poissa.
Tyttö, joka tuki risteilylaivan käytävällä makaavan ja pian selviämässä olevan kaverinsa päätä, päästeli selkäpiitä karmivia huutoja; "kaveri selviää käsiin, tuokaa äkkiä viinaa!"
Osaatkohan lukea? Eihän tuossa lukenut muutakuin:
"Kokkolalaisen Noora Niemelän mukaan baarijonot pystyi jossain vaiheessa välttämään maksamalla juomasta nelinkertaisen hinnan."
Kakkupala liittynyt häneen mitenkään.
Hei sielä laivan buffetissa oli vaa YKS ainoo kakunpala, jota tarjosivat joka ikiselle matkustajalle kunnes käntty kuivettu kasaan, jotta kelläs täsä on lukihäiriö häh !
Siellä missä on 1600 juoppoa on tulos kaaos. Uskon että joillekkin se oli kaaos ja joillekkin ei. Pöytä on tarkoitettu syömistä varten eikä että siellä tanssitaan. En ole syödessäni nähnyt että ABClla joku tanssii pöydällä. Ja jos et tajua tulla käskystä alas niin sut pitää repiä sieltä. Viina on kallista. Ei pidä luottaa sanaan että viinaa saa ja se on halpaa. Nyt jos koskaan pitää muistaa. Varaudu aina pettymykseen. Maksat satasen joka sisältää kaiken. Mitä voit odottaa? Juuri tätä. Onneksi ei ollut myrsky. Silloin olisi ollut ainesta katastrofiin. Vastuu on myös järjestäjällä. ? Kuka ostaa kuka myy? Opettajat oppilaskunta? Kellä vastuu. Oltiinko otettu selvää keltä palvelu ostetaan. Täytyy olla taustoja jotka kertoo mistä yhtiöstä on kyse?. Vinkkinä. Elä koskaan ole tekemisissä venakkojen kanssa. mine ei ymmärrä sine hullu mine viisas dratnutzkki savara bravo bravo kurva kurva. Älähoi älä jätä.
Voi kissus miten sää voit ees verrata laivan buffettii jonku aabeeceen noutolaarin murkinaan ja eihän niien pöyillä kukaan tietenkään tanssi ko millon oot esim nähäny jonku hymyilevän syyessään täh? Säet tainnu olla vielä syntynykkään ku Kokkolasta seilas Ruohtinlaiva johna buffetin sapuska oli taivas kyl mä muistan.
ABC:n murkina on just parasta,ei mitään valittamista,lukuisat kerrat olen syöny ko. paikassa enkä koskaan törmännyt mihinkään epäilyttävään.
Laivamurkinat on mauttomia.
siinä sen näkee ettei ryssiin ole luottamista ei niitten paateissa palvelut eikä siisteys ole aivan huippuluokkaa,mutta toisaalta kyseisen abiristeilyn tehneet osaavat varmasti jatkossa arvostaa suomalaisia matkan järjestäjiä entistä paremmin minä en ainakaan menis minnekkään ryssä risteilylle
On selvästi tullut kermaper.seitä,pudottaminen maanpinnalle in ihan oikein ja suotavaa.
Kenenkähän kullanmurun äiti tai iskä on soittanut lehteen,jos meidän tyttö vähän siidereissä tanssii pöydillä nii se ei haittaa ketään. Kyllähän se on tiedossa miten käy kun kakaroille annetaan viinaa.
Voi pyhäsylvi, jos minun varaamassa hytissä olisi jonkun krapulapökäleet vessanpytyssä odottamassa kuolisin varmaan halvaukseen enkä kyllä uskaltaisi edes vilkaista mitä sängynpeiton alta pajastuu tuo on hirviää.. ptrui niin hirviää.
Jospa siivojalla oli tullu hätä ja päästäny tortut kesken työn tuoksinan eikä pytty vetäny ja sitte työvuoro oli samantien loppunu niin jätti hommat seuraavalle :)
Taitaa olla teinien omia pökäleitä. Kärpänen kuollut ikkunanväliin niin jo on saastainen paikka. Laittakaa kuvia puutteista jokaisellahan on kamerakännykkä. En usko noihin juttuihin yhtään.
Se on kun käyttää viinaa ja ekstaasia sekasin alkaa nähdä kaikenlaisia ötököitä. Osataan lentaa j.n.e.
Hyi oksetus hyttien sängyistä löytyi luteita, muurahaisia koiperhosia ja peitot olivat keltaisia ja punaisia läikkiä täynnä. Kokkolalaiva heti vesille, että saa risteillä ilman ötököitä meillä sentäs puhtaus on puoli ruokaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013021616684084_uu.shtml
Sitä saa mitä tilaa, kuka käski lähteä venäläisten laivaan?
En sitten koskaan tekisi sitä, vaikka maksettaisiin.
Jos saisit paritonnia niin sää suorastaan rynnisit kiljuen sinne laivalle ja söisit just mitä sillä annetaan aina se sossutuen ja takapihan leipäjonon voittaa.
Eikai toi nynnii paha oo muistaa vaa ottaa seuraaval kerral säilykettä evääks ja purkki täystuhoo unohtamatta kahen hengen makuupussii.
Kouluruoastakin motkottavat vähän väliä ei nykynuorisollle enään mikään kelpaa mutta olisihan laivahenkilökunta voinyt heittää muutaman pitkänsiiman niin olisivat lapsparat saaneet edes tuoretta kalaa ja sitähän meri on täynnä.
HÄMEENLINNAN LYSEON VIEREINEN VALINTATALO TÄYTTYY JO KLO 10.30 JA LUKIOKAKRUT OSTAVAT VOIMAJUOMIA KYMMENIÄ PURKKEJA ,SIIRTYEN KOULULLE JUOMAAN, SITTEN VOIKIN HAKATA OPET AGGRESSIOISSAAN.
SAMA UUDELLEEN KELLO 14. TULLAAN OSTAMAAN ALKOHOLIOLUET, LAATIKOITTAIN. TALLOTAAN MUMMOT NURIN.
MIKSEI KOULU TEE MITÄÄN NÄILLE ALKOHOLISOITUNEILLE LUKIOLAISILLE?
Eikö sitä nyt voisi olla tyytyväinen edes siihen, ettei koko helkkarin laiva uponnut sellaistakin viheliäisyyttä on sattunut.
Ko täälä näkyy olevan jengiä hereil niin yks hyvä kysymys... onks kukaan teistä eres matkustanu laivalla ikänä... aika pahat vai?
Olisi varmaan vallan järkyttävä kokemus, jos tav-free suljettaisiin ennen aikojaan ja jäisi ilman matkamuistoja vaikka tosin ne oisivat jo viikon päästä muisto vaan.
Itse olin aikoinaan risteilyllä ylitäyteen lastatulla Vikingillä. Se oli hrveää ihmiset makasivat yöllä lattioilla kuin porsaat pahnoilla ja istuivat kaikkien tasojen rappusilla ettei välistä mahtunut ja silloin iski pakokauhu ja menin autokannelle autooni turvaan mutta kyllä oli kamala haju istua siellä tuuletus oli kait rikki, voi mikä kauhumatka.
No ainakin ruoka on ollut siellä laivalla laadukasta, koskapa mitään vatsatauti epidemiaa ei puhjennut, joten ei niin huonoa, ettei vallan mainiota.
VIINA-ABIT RIEHUIVAT
Umpikännissä kaikki abit.Aamulla laivalta nousseina kuin sikalan pahnoilta. Viinaa riitti, kertoivatmuut matkustajat. Meuhkasivat. Alkoholitarjonnan ikäraja 24 vuoteen; kuten ennen. Johan loppuvat abiviinaristeilyt.
Joo ja samantien loppuisivat kaikki hiton risteilyt, että semmosta :)