Tampereen pääsiäinen

Minulle tulee vieraita pääsiäiseksi, olen vasta Tampereelle muuttanut opiskelija. Mitä tarjottavaa on, siis tapahtumia pääsiäisen aikaan?? Tallipihalla? Teattereissa? Entä millainen on kylpylä, vierat ovat vanhempiani ja siskon perhe.
3146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No ainutlaatuinen loman alku ois Rajaportin saunassa ja siitä Pyynikin näkötornille maistuville munkeille... Tallipiha varmasti kiva kohde ja Vapriikki, jossa aina hyviä näyttelyitä mm. tamperelaisuudesta.. Ilmainen museo ois työväenmuseo Werstas.. Illalla syömään tamperelaisittain Tillikkaan tai saksalaistyyliseen Plevnaan.
Avantouinti Rauhaniemen kylpylässäkin kivaa, ja siellä on erittäin kansainvälinen ilmapiiri..

Äänestä

Entä sisätiloissa? konsertteja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tarjotaan kirjoitti:

Minulle tulee vieraita pääsiäiseksi, olen vasta Tampereelle muuttanut opiskelija. Mitä tarjottavaa on, siis tapahtumia pääsiäisen aikaan?? Tallipihalla? Teattereissa? Entä millainen on kylpylä, vierat ovat vanhempiani ja siskon perhe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu