Ubuntu-puhelin testiversio 21.2.2013

"Canonical, the company behind the Ubuntu Linux distribution, has confirmed that the initial testing version of Ubuntu for phones, dubbed the Touch Developer Preview, will be available on February 21, with rolling updates to be released thereafter."


http://www.theregister.co.uk/2013/02/15/ubuntu_touch_developer_preview/
792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Huom. Palokunnat ympäri suomea! Valmiustila nostettava 1. luokkaan välittömästi. Tubuttimet tuloo ja tulipalot lisääntyy.

Äänestä
  • Tukahduttamaan katkerien winkura-käyttäjien palaneita käämejä..

    Äänestä

  • Samsungin läppärit ovat tainneet jo palaa aikaa sitten ja nyt sitten tubutin on päättänyt poltella vaihteeksi puhelimet! Sillä lailla.

    Eiköhän nekin sinne kuuluisaan ale-laariin joudu tuota pikaa......

    Äänestä

sitä kautta käyttäjien taskuihin niiden kaikkien siellä ennestään olevien Windows puhelimien seasta. Niitähän siellä ennestään jo onkin pilvin pimein. Vai onko jo roskikseen laitettu ne :)

Äänestä
  • Jos tubutinpuhelimet ovat, vaikkapa vain hetken aikaa samassa korissa Windows-puhelimien kanssa, kaikki puhelimet ovat silloin pilalla.

    Tubutin tuhoo perinpohjaisesti kaiken lähellään olevan!

    Äänestä

  • † tubutin tuhoo...† kirjoitti:

    Jos tubutinpuhelimet ovat, vaikkapa vain hetken aikaa samassa korissa Windows-puhelimien kanssa, kaikki puhelimet ovat silloin pilalla.

    Tubutin tuhoo perinpohjaisesti kaiken lähellään olevan!

    No niin, otetaanpa nyt ihan rauhallisesti ja lähdetään osastolle, kun ei lääkityskään tunnu tehoavan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linux Man kirjoitti:

"Canonical, the company behind the Ubuntu Linux distribution, has confirmed that the initial testing version of Ubuntu for phones, dubbed the Touch Developer Preview, will be available on February 21, with rolling updates to be released thereafter."


http://www.theregister.co.uk/2013/02/15/ubuntu_touch_developer_preview/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu