ying, yang ja jung

Haluan vain sanoa kaikille wannade-kallonkutistajille ja keittiöfcknpsykologeille, et hommatkaa sellanen vtn iso vertauskuvallinen peili ja katsokaa onko sielä kaikki kunnossa?? Eli ottakaapa se hirsi ensin sieltä omasta silmästä, jooko?? Perkl! Kaikille muille, anteeksi, jatkakaa.
6140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muiden ihmisten itsevarmuus ja itsekkyys on narsismia.

Äänestä
  • Narsistit eivät välitä muusta, kuin omasta navasta ja rahasta.

    Äänestä

  • ahenita ovat. kirjoitti:

    Narsistit eivät välitä muusta, kuin omasta navasta ja rahasta.

    Niin, eikä esimerkiksi minun navastani, jolla on myös tarpeensa.

    Äänestä

  • Mun mielestä itsevarmuus on ihan hyvä asia ja itsekkyyskin jossain määrin. Osaa ainakin laittaa rajat itselle, joiden yli muut ei kävele.

    Narsismi on tunteettomuutta ja manipulointia. Narsisti osaa näytellä tunteita, vaikkei oikeesti kai tunne mitään. Itkee krokotiilin kyyneleitä ja vetoaa siten muihin. Sitten pelaa kylmää peliään, puukottaa selkään, esittää olevansa hyvä ystävä, haukkuu ja juoruaa, ei myönnä koskaan että itsessä olis mitään vikaa ja hyökkää puolustaessaan.

    Äänestä

Haluan sanoa sunlaisille urputtajille, että kävelettekö aina vain ohitse, kun näette tai kuulette, että jollain menee huonosti? Yleensä sellainen ihminen haluaa neuvoa, joka on itse ensin saanut apua. Hän voi olla jossain asiassa kokeneempi kuin oikea psykologi, jos on pahoja juttuja rämpinyt läpi. Yllensähän huumeista eroon päässeet haluaa olla apuna vielä huumekoukussa kärvisteleville. Ei ne ongelamt kuule oo kenenkään yksinoikeutta... samaa elämisen tuskaa kokee välillä jokainen, toinen ehkä vähän syvämpää kuin toinen. Eipä ne edes ikävään liity mitenkään, kunhan tulevat tänne leveilemään ja sit vedetään hernettä nokkaan, kun joku oikeesti neuvoo jotain... ei kovin coolia osata vetää päätä sekaisin, senhän osaa kuka vaan, paljon vaikemapaa on kohdata ongelmansa selvinpäin. pumpulipäät vaan ottaa heti kierroksia, kun ei saa jakaa sairasta elämäntapaansa yleisillä palstoilla.

Äänestä

Voi voi... Rauhaa ja rakkautta kaikille tässä ketjussa kirjoittaville! Ollaan toistemme tukena ja tapellaan vähemmän, jooko?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Northnorthnorth kirjoitti:

Haluan vain sanoa kaikille wannade-kallonkutistajille ja keittiöfcknpsykologeille, et hommatkaa sellanen vtn iso vertauskuvallinen peili ja katsokaa onko sielä kaikki kunnossa?? Eli ottakaapa se hirsi ensin sieltä omasta silmästä, jooko?? Perkl! Kaikille muille, anteeksi, jatkakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu