Niille ei kelpaa enään meidän seura. Meidän Sika-flex ja Plastic Padding on niitten mielestä huumoria.
Me sanomme jotta on se kummaa porukkaa!!!!
Teräsveneilijät halveksivat
8
1965
Vastaukset
- kälystäjengiä
Joo ja sitten nämä alumiiniveneilijät ja betoniveneilijät: ikinä eivät moikkaa, kun tulen vastaan kaarnaveneelläni, vaikka mulla on sekä seuran lippu, että Suomen lippu neulottuna yhteen ja saalinkit mustanaan kaikenvärisiä viirejä.
Päätinkin juuri rakentaa veneen käyttäen materiaaleina puuta, lasikuitua, muovia, hiilikuitua, terästä, alumiinia ja betonia. Veneestä tulee puoliliukuva moottoripurjehtija, jossa köli on valettu lyijyn ja raudan seoksesta. SItten vedän mastoon kaikkien suomen puolueiden liput, seuralipun ja Suomen lipun. Veneeseen asennetaan lisäksi sekä Wallas, Webasto ja Eberi. Pentterin puolella mulle tulee sekä kaasu, että spriikamat. Yksi pannu kuumana ja toinen pakkasessa. Keulastaagiin tulee sekä rulla- että tavallinen genoa. KOnehuoneessa jyllää 2 konetta: pensa ja kiisseli, toinen suoralla akselilla ja toinen vetolaitteella. Veneen nimeksi tulee "Kaikkien Kaveri"- Buster on VENE
Tasan moikkaan!!!
- hui
...ainakin viisi eri merkkistä apukonetta (parin metrin perälauta), ehkä selviät ilman keskisormitervehdystä?
- Sähkäri
Kyllä minun mielestä olisi hyvä olla jääkaappikin. Ja sähköllä. Ei kaasujääkaappeja kannata enää laittaa mihinkään, kun sähköjääkaapin keskikulutus on vain 10W.
Ja moottoriksi sähkömoottori, niin kuin on uudessa Suomenlinnan lautassa. Eikä oo tälle kaudelle ollut kuin vasta kolmesti merihädässä. Mutta se ei seilaakaan mitään pahaa väliä. - Eki
...Kiteytettynä keskustelupalstojen sisältö harvalukuisia poikkeuksia lukuunottamatta.
- Teräsveneilijä
Ei voi muuta sanoa kuin että voi teitä..!
Me Teräsveneilijät emme viitsi ottaa edes kantaa näin surkeisiin "esityksiin"!
Emme halveksi..tuntuu että juuri te teette sitä...- tsbmw
En oo huomannu mitään halveksintaa, tervehdin kaikkia ja kaikki tervehtii mua. En usko koko juttua, vesillä porukka muuttuu hämmästyttävän kivaksi verrattuna vaikka liikenteeseen valtateillä tai ruuhkissa. Kait se on toi kiire joka puuttuu.
Vaan voi olla jos itellä ois joku superkallis ja halu näyttää muille mallia niin niin... - Teräsveneilijä
tsbmw kirjoitti:
En oo huomannu mitään halveksintaa, tervehdin kaikkia ja kaikki tervehtii mua. En usko koko juttua, vesillä porukka muuttuu hämmästyttävän kivaksi verrattuna vaikka liikenteeseen valtateillä tai ruuhkissa. Kait se on toi kiire joka puuttuu.
Vaan voi olla jos itellä ois joku superkallis ja halu näyttää muille mallia niin niin...On ilo huomata että kuitenkin meitä ystävällisiä veneilijöitä on se suurin joukko! Purjehdimme sitten millaisella aluksella tahansa..! Moikataan kun nähdään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648