Chinchilla?:)

Chinchilla´s

Eli voisinko ottaa Chinchillan? Häkin tekisimme itse.( osamme kyllä ja tiedämme minkälainen häkin pitä olla) Häkkiin tulisi ainakin koppi,tikkaita,tasoja,"pussi" yms..
Mitä kaikkea Chinchilla tarvitsee? Kopin pohjalle laittaisin "möttiröpöä",ja Koppin tulisi tietysti,juomapullo,ruokakippo,heinäteline:) TIedän mitä Chinchillalle saa ja ei saa syötää,hoitamisesta tiedän,ja kylpemisestä. Olen itse 13 vuotias,ja ei tarvitse sanoa että "et sinä jaksa hoitaa sitä",tiedän kyllä että ne voivat elää vaikka 20 vuotta.
Yksi ongelma on meillä on kissa (vanha), Chincun häkki tulisi minun huoneeseen (ehkä), ja kissa ei pääsisi sen luo. kun Chincu olisi vapaana kissa olisi ulkona tai toisessa huoneessa oven takana:) Kertokaa mielipiteenne?:)

1

146

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • chici

      Meidän kissamme osaa olla hamstereiden kanssa.(Meillä oli kaksi kissaa ja hamsteri nykyään yksi kissa) niin ja tuskin kissasi uskaltaa saalistaa chinchillaasi. Ystävälläni on kani ja kissoja ne ovat nykyään parhaat kaverit! Mutta voit totuttaa chinchillan ja kissan . Ja kissa voisi olla huoneessasi vain silloin kun itsekin olet huoneessa että näet ettei kissasi tee mitään chinchillalle. ONNEA HANKINTAAN!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1217
    2. Kuinka lähellä hän asuu?

      🤗
      Ikävä
      71
      1142
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      72
      981
    4. 95
      869
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      790
    6. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      757
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      27
      695
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      54
      666
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      659
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      600
    Aihe