Taas Dubaihin..

irmeli4

Reilun viikon kuluttua kolmatta kertaa Dubaihin ja tuntuu että sekään ei tule olemaan viimeinen käynti siellä.Se on vaan jotenkin niin mahtava paikka kaikkine juttuineen...taattu lämpö ja lentokaan ei liian pitkä.Tekemistä ja näkemistä on sopivasti,samatkin paikat ja retket jaksaa kiinnostaa uudestaan....Suosittelen!!

14

479

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi on

      mä oon käyny 16 kk aikana 5 kertaa, pistä paremmaksi ;)

      • irmeli4

        pitää alkaa kirimään...alkaa varmaan jo olemaan tuttu paikka :)


      • Kiitollinen matkaaja
        irmeli4 kirjoitti:

        pitää alkaa kirimään...alkaa varmaan jo olemaan tuttu paikka :)

        Tuolla Dubaissa asuvat antavat vinkkejä meille matkaajille.

        http://www.dubai.fi/keskustelu/

        Sain vastauksen jokaiseen esittämääni kysymykseen.


    • tosi on

      kaikenkaikkiaan siellä 8 kertaa,ja jos rahaa on niin joka vuosi sinne 2-3 kertaa ; )

      maailman paras paikka.....ps. bur dupaissa paras yökerho hotelli york international,huippubändi ja mm. dubain pisin baaritiski : )

      • kohta1

        kiitos vinkistä! muita hyviä?itse myös ensiviikolla dupaiseen!!


      • näin oli
        kohta1 kirjoitti:

        kiitos vinkistä! muita hyviä?itse myös ensiviikolla dupaiseen!!

        halpa tavaratalo: mene Lamzy Plazaan taksilla ja suoraan hisslllä yläkerroksen kauppaan, todella halpoja löytöjä edulliseen hintaan. Olen tehnyt paljon ostoksia siellä ja alakerrassa useita halpisravintoloita, kokeile mm. pakistanilaista raflaa.

        Toinen kuulemma sopuhintainen tavaratalo on Deira City Center-edullinen shoppailupaikka ja linja-autoaseman vieressä suuri Carrefour tavaratalo, josta sain edullisesti kovan,ison,matkalaukun ruumaan (7 vuoden rikkoutuaton takuu, merkki oli lojel (japanilainen),2 numeroyhdistelmälukkoa. Myyjä todisteeksi pomppi laukun päällä ja hyvin kesti. : )


    • kohta2

      Mikä on dupaise? Jokin paise? Tällä palstalla keskustellaan Dubaista ja matkoista Dubaihin.

    • kohta1

      hAH tulihan se besserwisser sieltä,ei tarvinnu kauan oottaa...Lainasin dupaise sanaa valtakunnan ykkösnaisen eli Tuksun sanavarastosta...!!
      Ei tämä noin vakavaa ole ..!!!

      • bam-bam..

        taidat olla tuksun kaltainen naisolento...
        oletko varma että dubaise on sovelias paikka kaltaisellesi olennolle, kanaria ja gambia vaikuttavat olevan sopivampia


    • Halvat on huvit
      • köysipoju

        namnam, pääsisinkö minäkin ruoskittavaksi?


      • rahaa sheikin taskuu
        köysipoju kirjoitti:

        namnam, pääsisinkö minäkin ruoskittavaksi?

        Tottakai, jos muistat noudattaa länsimaisia tapoja tai oikeuttasi käyttää sananvapautta, tällöin pääset aika helpostikkin ruoskittavaksi tuolla.


    • Dubai #1

      Olen ollut yksin naishenkilönä (30 ja risat) Dubaissa kaksi kertaa ja turvallisempaa paikkaa saa hakea.

      • 457757477

        Niin varmasti, kun on dollarit takataskussa ja hotelli sänky alla. Siellä kellarissa laundryssa tilanne voikin olla ihan eri asia, mut ei anneta sen pilata fiiliksii...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1503
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1073
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      722
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      691
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      653
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      625
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      556
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      516
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      474
    10. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      469
    11. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      28
      463
    12. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      461
    13. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      38
      440
    14. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      440
    15. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      437
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      429
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      421
    18. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      403
    19. 19
      394
    20. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    Aihe