Taas Dubaihin..

irmeli4

Reilun viikon kuluttua kolmatta kertaa Dubaihin ja tuntuu että sekään ei tule olemaan viimeinen käynti siellä.Se on vaan jotenkin niin mahtava paikka kaikkine juttuineen...taattu lämpö ja lentokaan ei liian pitkä.Tekemistä ja näkemistä on sopivasti,samatkin paikat ja retket jaksaa kiinnostaa uudestaan....Suosittelen!!

14

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi on

      mä oon käyny 16 kk aikana 5 kertaa, pistä paremmaksi ;)

      • irmeli4

        pitää alkaa kirimään...alkaa varmaan jo olemaan tuttu paikka :)


      • Kiitollinen matkaaja
        irmeli4 kirjoitti:

        pitää alkaa kirimään...alkaa varmaan jo olemaan tuttu paikka :)

        Tuolla Dubaissa asuvat antavat vinkkejä meille matkaajille.

        http://www.dubai.fi/keskustelu/

        Sain vastauksen jokaiseen esittämääni kysymykseen.


    • tosi on

      kaikenkaikkiaan siellä 8 kertaa,ja jos rahaa on niin joka vuosi sinne 2-3 kertaa ; )

      maailman paras paikka.....ps. bur dupaissa paras yökerho hotelli york international,huippubändi ja mm. dubain pisin baaritiski : )

      • kohta1

        kiitos vinkistä! muita hyviä?itse myös ensiviikolla dupaiseen!!


      • näin oli
        kohta1 kirjoitti:

        kiitos vinkistä! muita hyviä?itse myös ensiviikolla dupaiseen!!

        halpa tavaratalo: mene Lamzy Plazaan taksilla ja suoraan hisslllä yläkerroksen kauppaan, todella halpoja löytöjä edulliseen hintaan. Olen tehnyt paljon ostoksia siellä ja alakerrassa useita halpisravintoloita, kokeile mm. pakistanilaista raflaa.

        Toinen kuulemma sopuhintainen tavaratalo on Deira City Center-edullinen shoppailupaikka ja linja-autoaseman vieressä suuri Carrefour tavaratalo, josta sain edullisesti kovan,ison,matkalaukun ruumaan (7 vuoden rikkoutuaton takuu, merkki oli lojel (japanilainen),2 numeroyhdistelmälukkoa. Myyjä todisteeksi pomppi laukun päällä ja hyvin kesti. : )


    • kohta2

      Mikä on dupaise? Jokin paise? Tällä palstalla keskustellaan Dubaista ja matkoista Dubaihin.

    • kohta1

      hAH tulihan se besserwisser sieltä,ei tarvinnu kauan oottaa...Lainasin dupaise sanaa valtakunnan ykkösnaisen eli Tuksun sanavarastosta...!!
      Ei tämä noin vakavaa ole ..!!!

      • bam-bam..

        taidat olla tuksun kaltainen naisolento...
        oletko varma että dubaise on sovelias paikka kaltaisellesi olennolle, kanaria ja gambia vaikuttavat olevan sopivampia


    • Halvat on huvit
      • köysipoju

        namnam, pääsisinkö minäkin ruoskittavaksi?


      • rahaa sheikin taskuu
        köysipoju kirjoitti:

        namnam, pääsisinkö minäkin ruoskittavaksi?

        Tottakai, jos muistat noudattaa länsimaisia tapoja tai oikeuttasi käyttää sananvapautta, tällöin pääset aika helpostikkin ruoskittavaksi tuolla.


    • Dubai #1

      Olen ollut yksin naishenkilönä (30 ja risat) Dubaissa kaksi kertaa ja turvallisempaa paikkaa saa hakea.

      • 457757477

        Niin varmasti, kun on dollarit takataskussa ja hotelli sänky alla. Siellä kellarissa laundryssa tilanne voikin olla ihan eri asia, mut ei anneta sen pilata fiiliksii...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3230
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1962
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1930
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      83
      1807
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1532
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1438
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1356
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1329
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1222
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1168
    Aihe