Nyt toivotan joka iikalle ihanaa tiistaipäivää ja lähden viettämään hyvin ansaittua vapaapäivääni. :) Hieno aurinkoinen päivä on tulossa, nyt kaikki kynnelle kykenevät ulos nauttimaan sieltä koneiden ääreltä.
Ikävöitsijät ja palstalla muuten vain roikkuvat
Ylös, ulos ja lenkil
18105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
en varmasti mene tuonne hämärään tuiskuun masentamaan itseäni.
Anteeksi, en halunnut vinoilla. Täällä upea auringonpaiste, siellä ei sitten vissiin ole. Mene nyt kuitenkin happihyppelylle sinäkin. ;)
Ootko sä jossain Karibialla just nyt. Niinpä tietenkin lähdit ilman minua reissuun.
Valitettavasti asiat ei ihan niin hyvin ole. Osloon joudun tyytymään. ;)
Ihminen voi parhaiten luontoympäristössä, jonne hänet on luotu.
Missä muka? Täällä mittän aurinkoo ole. pysyn sisällä.
Jotenkin koomisia nää muiden ulkoilemaan ruoskijat, muille omia tapojaan tyrkyttävät.Nämä jotka aina tietävät mikä on kenellekkin milloinkin parasta.
Tyyliin, minä teen näin ja se vain on oikein.
Tehkää tekin näin.
Kuulehan nyt, ulkoilija punaposkinesi.
Jokainen ulkoilee silloin kun parhaakseen näkee ja on silloin koneellaan kun huvittaa.Elettäiskö jokainen ihan sitä omaa elämäämme, jooko?
Mukavaa päivää sinulle myös. Älä ole noin negatiivinen, anna edes muiden nauttia elämän pienistä iloista.
Tottakai annan.Anna sinäkin.Siksihän juuri huomautinkin.Että annetaan jokaisen elää tavallaan.Ei tässä ole mitään negatiivista.
Harmaata täälläkin, isoja lumihiutaleita leijailee. Mieli kuitenkin iloinen, juuri ulkoa tulleena :).
Mitäs syytä tuollaista nyt on tulla ikävöiville kertomaan?Tuolla on tuo OLEN ILOINEN palsta näille.Hyvä, jos olet iloinen.Mutta katsohan hiukan mille palstalle tulet siitä kertomaan.
Joskus ikävään ja kaipailuun voi yhdistyä iloakin. Kummasti tänne ikävä-puolelle tulee myös surua, vihaa, katkeruutta, kyynisyyttä ja joskus onnellisuuttakin sisältäviä viestejä. Vaikea rajata koskemaan vain yhtä ainoaa tunnetta.
>.< Niin miksi te kaikki tänne änkeätte?Kun ei ole ikäväkään.
Aiettä mä oon onnellinen kun oon niin ikävissäni, että voiko näin iloisesti kukaan ikävöidäkään.Ompa hienoa tää ikävä.Toivotaan ettei kukaan ala kadehtimaan.
minäkin juuri. Tossut jo jalassa. Kivaa päivää munkin puolesta kaikille! :)
Ja aatteles, joillakin ei ole edes jalkoja joihin laittaa tossut :(
Mutta kivaa päivää silti.
Ei silti voi aina tuota kautta asioita ajatella ja sanomisiaan rajoittaa. Eihän silloin uskaltaisi enää puhua yhtään mitään.Tavallinen keskustelunaihe on myöskin lapset. Pitäisikö lapsista puhuminenkin kieltää, etteivät lapsettomat pahoita mieltään. Toivottavasti tilanteesi ei kuitenkaan ole ihan noin huono, ettet kenkiä tarvitsisi ollenkaan.
Kävin juuri reippailemassa ulkona ja kävin äitini pihasta myös tekemässä lumityöt. Kolalla lykin lunta, joten siinä sai vähän ylimääräistä liikuntaa.