Mistä räsymattoja

Tuskin tähän täältä asiallista vastausta saa.Mutta kokeillaan nyt kuitenkin.
Saako hämeenlinnasta mistään ostaa kunnon räsymattoja?Sellaisia jotka pysyy lattioilla paikallaan.Ei näitä tavaratalojen ja verkkokauppojen leijamattoja, jotka on helppoja käsitellä.Mutta ne pitäisi naulata lattiaan, että pysyvät paikallaan.
Räsymatot luo kodikkaan tunnelman ja on aika kestäviäkin käytössä.
Mutta mistä niitä saa?
10520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

wetterhoffin, siis siinä rakennuksessa missä on se lankakauppakin niin sielä on niitä pikkuliikkeitä kannattaa niistä kysellä, on paljon ainakin pöytäliinoja yms vanhanajan juttuja yläkerrassakin on sisustusliike ja sitten hämeenlinnan martta yhdistys tuli kanssa mieleen:D meinaan jos siellä tietäisi. Kyllähän niitä vielä ihmiset tekevätkin mutta tekeekö myytäväksi se on eri asia. Hei ja vanaja vedenopistolla siellähän on niitä kutojia varmaan jos siltä opettajalta kysyisi. Sitten jos haluaa oikein tilata niin http://www.mirjankudontakamari.fi/

Äänestä

Minulla, siskollani ja äidillänikin on kymmeniä (itse kudottuja)käyttämättömiöä räsymattorullia varastossa. Pistä lehteen ilmoitus niin saat satoja vastauksia. Tällä palstalla ei harjoiteta kauppaa.

Äänestä
  • Verstasmyymälä Sampola, kirpparit, mattokauppa Kortelainen ym. Mikset ota selvää verkosta?

    Äänestä

Kiitos vastauksista.Eiköhän ala nyt löytymään.
Mattojen omistajalle.Tiedän kyllä, enkä mielestäni ollut mitään ostamassakaan täältä.Enkä mielelläni tee kauppoja lehti-ilmoitusten välityksellä.
Kyselin vaan onko tälläistä tuotetta edes myynnissä mistään.
Anteeksi.

Äänestä

Kortelainen?Nyt taisi joku kompastua omaan näppäryyteensä.
Se on Matto kortesniemi.

Äänestä
  • Isolla koolla.

    Äänestä

Mulla on kassit täynnä spermaa :)

Äänestä

Mut älä tuu matolle silti :D

Äänestä

Jos oikein muistan, niin Aulangontie 1, kierrätys/kirpputorilla on ainakin ollut joitan kotikutoisia poppanoita ja ehkä mattojakin myynnissä. Uudenlaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maton metsästäjä kirjoitti:

Tuskin tähän täältä asiallista vastausta saa.Mutta kokeillaan nyt kuitenkin.
Saako hämeenlinnasta mistään ostaa kunnon räsymattoja?Sellaisia jotka pysyy lattioilla paikallaan.Ei näitä tavaratalojen ja verkkokauppojen leijamattoja, jotka on helppoja käsitellä.Mutta ne pitäisi naulata lattiaan, että pysyvät paikallaan.
Räsymatot luo kodikkaan tunnelman ja on aika kestäviäkin käytössä.
Mutta mistä niitä saa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu