Ovat iso osa alnyan katukuvaa? Parisuhde matkailu on viime vuosina yleistynyt harmittavan paljon, ja siten osittain huonontanut mukavaa matkakohdetta.
Joko parisuhde matkailua harrastavat naiset?
2013
521096
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Valitettavasti parisuhde matkailua harrastavat naiset, ovat meidän alanyassa asuvien harmina jo ympäri vuoden.
missähän luuraavat, kun ei heitä näy? känniääliöturistit eli suomimiehet sen sijaan sekä näkyvät että kuuluvat ja haisevat. että ennen oli alanya paratiisi, nyt siellä suomialkkikset valtaavat kaikki paikat. sairaalat ja niiden teho-osastot ensimmäisenä. että sellainen parisuhdeongelma: äijät & viina :(
Tulipa miikkoja kun kerrankin joku sanoo totuuden ääneen :D
Kyllä ne läskit ylimeikatut pullukka naisetkin pilaavat loman jos toisenkin. Luulevat olevan niin seksikkäitä ja ovat vielä suomalaisia känniääliöitä.pysykää poissa. Alanyan yöelämästä.!!
Olet kyllä ihan väärässä kylne iskelmälaulajat esim tauski heittänyt keikkaa siellä jo parikyt vuotta ja monet muut seurueineen ja viina on maistunut, kunnon.että ennenkuin kirjoitat tänne mitäs oikein puhut.
ei suomalainen alkoholia nauttiva henkilö ole häirikkö. parisuhde matkailua harrastavat naiset sen sijaan ovat. Heillä on pakkomieli tuoda harrastuksensa kovaäänisesti raki päissään esille.
Suomaalainen köyhä känninen lähiöluuska on ylpeä huoruudestaan.
Opettele ensin yhdyssanojen käyttö, ja tule sitten vasta avautumaan kirjoitetun tekstin muodossa. Tuo kirjoitustaitosi on lähinnä säälittävää räpellystä. Sinuna en kehtaisi sanoa kenestäkään yhtikäs mitään moitteen sanaa. Enpä ihmettele, jos suomalainen nainen mielummin ottaa parin viikon romanssin etelässä, kuin kirjoitustaidottoman kotimaisen räkä poskella ryömivän ääliön.
Hatunnosto kaikille ihanille naisille!
mikä edellisessä ei ole yhdyssana ja jatketaan sitten siitä?
Semper fi, fahise, semper fi.
Kaukanakotoa et taida olla mikään ihana nainen ,jos et suomesta löydä kunnon miestä ,vaan pitää tyytyyä räkä poskella oleviin ääliöihin.Turkissahan kaikki kelpaa ja rahalla saa nättiä poikia.
Kaukanakotona, eikö sanassakin sanota, että se koira älähtää, johon kalikka kolahtaa.
No suomaalainen puhuu siinä omasta puolestaan. No, ole nyt sitten ylpeä itsestäsi :D Ja mammastasi :D Anna pankktilisi numba, niin lähetetään sulle rahaa :D
ei oli mies problem, mies juo maksa raha, naine tarjoa vainseksi, naine iso problem. seksinaine ei raha.
Alanya olisi huomattavasti mieluisempi lomakohde, ilman näitä parisuhdematkailijoita.
Onko parisuhdematkailijoita jo ympäri vuoden alanyassa? Vai vaan turistisesongilla?
Homotkin matkaa alanyaan. Hintin näköiset jätkät valtaa suomi baarit ja koettaa pokata tarjoilijapoikia sidukkamimmien kanssa kilpaa.
todennäköisesti jopa paavin ero liittyy näihin kyseenalaista matkailua harrastaviin maatuskoihin. Voi niitä nuoria ja pieniä muslimi poika raukkoja, jotka joutuvat näiden mammojen uhreiksi.
RUAAAAH! Huutonaurua :D Oi voi...
Hihii!!! On teillä immeisillä murheet. Nuhikoot ihmiset, olivat sitten miehiä tai naisia, missä ja ketä tahansa, kunhan ei oteta osaa ihmiskauppaan eikä sekaannuta vammaisiin, kuolleisiin, eläimiin tai lapsiin. Jokainen pitäköön omista vehkeistään huolen. Eipä taida olla ensimmäinen paikka tuo Alanya eikä ensimmäinen vuosikymmen tämä, jolloin erilaiset kulttuurit (ja pissavehkeet) kohtaavat. Pakko kysyä, miksi lomaillessaan antaa muiden tavan olla, elää, lomailla ja nauttia, häiritä omaa lomaansa? Eikös se nyt päde yleensäkin elämään, että pitää huolen omista asioistaan, keskittyy omiin asioihinsa ja katsoo itsensä perään? Se tekee yleensä omasta elämästä paljon parempaa, kun elää omaa eikä muiden elämää. Kukaan ei pidä kyttääjäkyylistä, oli sitten kyse takakireistä kanssalomailijoista tai naapurista, joka maailmanpoliisina kyttää verhojen raoista vailla omaa elämää, mitä muut tekevät ja milloin menevät ja tulevat.
Sen verran täytyy kyllä sanoa, että naiset kun tätä ns. "parisuhdematkailua" harrastavat, siinä miehet ovat mukana sentään vapaasta tahdostaan. Miehet kun lähtevät seksilomilleen Baltian maihin, Kauko-Itään tai vaikkapa latinalaiseen amerikkaan panemaan alaikäisiä tyttöjä ja poikia sekä naisia, kyllä nämä "uhrit" lähes sataprosenttisesti ovat järjestäytyneen rikollisuuden reikiä, joita panemalla miehet vaan tuottavat rahaa alamaailmalle. Länsimaalaisten naisten aiheuttama "sabotaasi" turistikohteissa lienee kaiken edellä mainitun rinnalla aika harmitonta ja vähäistä.
Sellaisille henkilöille, joita läheisyys, koskettelu ja seksuaalisuus häiritsevät, suosittelen lomakohteeksi vanhoillisia islaminuskoisia maita. Siellä kun on julkinen läheisyys ja alkoholi kiellettyä. Ja paljasta pintaa ei näe sitten millään.
Ja ei, en ole yksinäinen, vanha, ruma ja lihava eukko, jota kukaan ei suostu panemaan. Ottajia olisi sekä turkkilaisissa että suomalaisissa niin paljon, että rumimpia saa potkia. Omalla olemuksellani ei tässä kannanotossa ole väliä, mielestäni jokaisella on oikeus viettää lomaansa ja seksielämäänsä miten tahtoo, tietysti muistaen se, että noudatettaisiin lakia ja muistettaisiin ihmisoikeudet.
Kyllä myös muut matkailijat pitää ottaa sen verran huomioon, että ei suomalaisten seksituristi naisten tyyliin hotellin uima-altaalla paneskella päiväsaikaan, kun lapsia on yleensä paikalla. Näin toimii suomalainen, itseestään suuren numeron tekevä seksituristi.
toimintahan kannattaa kuvata ja ladata nettiin.
Panna rahoiksi huorien kustannuksella!
Jos ihmisoikeudet muistettaisiin, kukaan ei matkustaisi Turkkiin.
Suomi on maailman toiseksi tasa-arvoisin maa, Turkki on 122...
Jos haluat välttää parisuhdematkailijat, niin valitse parempitasoinen hotelli. Parisuhdematkailijat majoittuvat halpoihin hotelleihin, koska sieltä saa hotellipojat helpommin. Parempilaatuisissa hotelleissa ei gigoloita työskentele ja hotellipojat saavat välittömästi potkut, jos alkavat parisuhdematkailijoiden kanssa puuhastelemaan.
Ihan nyt pakko kysyä, että missä hotelleissa ei tällaiseen toimintaan puututa, kun henkilökunta ja asiakkaat panevat allasalueella?! Jos itse sellaista näkisin, saattaisin siihen jopa puuttua, mutta en marisemalla anonyymina suomi24:lla, vaan ilmoittamalla hotellin johdolle... :)
Kerran näin, kun muutama suomineito harrasti allasnaintia tarjoilijapoikien kanssa heti aamunkoitteessa ja allastuoleissa!! Ykskin muija soitti vissiin suomeen ukolleen, et ottaa eron, ku memed lykki takaapäin. Muunmaalaiset turistit katteli kauhuissaan. Valehtelinkin loppuloman olevani venäjältä, kun nolotti tuo suomityttöjen irstailu niin kovasti. Sama neitokööri harrasti joka aamu samaa. Koetti ne päivälläkin, mut silloin palo hermo muunmaalaisilta ja ne heitti ne akat altaaseen ja memedin perästä. Silloin ostin kaljat näille rauhoittelijoille..lähtöpäivänä tytöt oli rapuloissaan ja itkivät memedin ja turzanin perään, mut pojat oli jo eri hotellihuoneissa.
Finland=white trash nation.
Mikä kasvatuksessa onkaan mennyt jo niin kovin kauan pieleen vai onko kyse vain siitä, että kyseessä on "katajainen kansa ja itäinen geeni."
No itsepä kysyit... Millainen äiti sinulla on? Lutka pahinta mallia? Erittäin uskottavaa.
Jos ette halua, että seksituristit pilaavat lomanna, niin valitkaa kalliimpi ja parempilaatuinen hotelli. välttäkää myös suomibaarien karaokeiltoja. Itse olen yhden kerran lähtenyt äkkilähdöllä hieman huonompitasoiseen hotelliin, ja meno oli sen mukaista, kun oli hotellin taso. Tavaraa leviteltiin allasaluella aamusta iltaan tyylillä, "hei ettekö nyt huomaa minua?" ja kyllähän hotellipojat huomasi. Kohta käytiin pienessä vessakopissa puuhastelemassa. alanya oli vielä kymmenen vuotta sitten mukava lomapaikka, nyt nämä suomalaiset seksimatkailijat ovat paikan pilanneet. Muunmaalaiset seksimatkailijat sentään osaavat käyttäytyä, mutta suomalainen jostain syystä ei.
Sinäkin olen suomalainen, vai?
Finland is a white trash nation and finnish women are drunken little hoes.
Everybody knows...
äitis on :)
Suomalainen seksimatkailija ei ota muita huomioon. Ei haittaa vaikka lapsia on paikalla altaalla. Munaa huudetaan suureen ääneen, ja panojuttuja vaihdetaan keskenään niin, että varmasti kaikki kuulee. Sitten jos joku uskaltaa heitä arvostella, niin hänet haukutaan pataluhaksi. Näin on myös käynyt tälläkin palstalla.
Nyt kyllä joku saa kertoa, missä hotelleissa tällaista tapahtuu? Me kun emme ole moista nähneet emmekä kuulleet. Jäämme siis paljosta vaille! Nimet nyt esiin, että me kaikki saamme liittyä kyttäklubiin :D Muussa tapauksessa nämä kaiken nähneet, kuulleet ja todistaneet puhuvat pelkkää paskaa.
Ei viiden, eikä neljän tähden hotellit, mutta heti kun mennään 3 tai 2 tähden hotelleihin, niin todella yleistä. esimerkkejä lukuisia, mutta mainittakoon vain aurinkomatkojen i:llä alkava hotelli.
"Jäämme siis paljosta vaille" Kyllähän ne jutut valitettavasti totta on. Kannattaa valita tasokkaanpi hotelli ,siellä henkilökunta osaa käyttäytyä asiallisesti.
Me ainakin halutaan sellaseen hotelliin, jossa saadaan seurata tätä irstailua ja ottaa kuvia sekä aineistoa You tubeen, heh. Mutta mihin hotlaan pitäisi mennä?
Käsittääksen ainakin yksi tuotantoyhtiö, suunnittelee dokumentin tekemistä, näistä seksi perässä alanyaan matkustavista ämmistä.
Ne Gambia - ja Bali-dokkarit olivat jo yhtä helvetillistä katsoa eikä se loppun saakka onnistunutkaan.
Sitä myötähäpeän määrää...
Miksi kiusaat itseäsi asialla? Oletko ihan spede?
Kyllä nauratti, kun yhden hotellipojan "tyttöystävä" oli kerran käymässä alanyassa. No kävikin niin, että myös toinen "tyttöystävä" oli päättänyt yllättää kultansa ja varannut eri matkatoimistolta matkan. Siinä oli kissatappelu mukavasti käynnissä, kun yllättäjä saapui hotellille ja "mies" olikin ihan toisen naisen kanssa. Ei muuten näkynyt poikaa enään hotellilla. Taisi tulla potkut.
Ja pöh! Mitään potkuja saaneet, viikon loman, että pelikentällä on taas rauha maassa.... Kyllä siellä sen verran on kaverihenkeä.
Olen sisareni kanssa käynyt Turkissa, pääasiassa Alaniassa, 8-9 kertaa. ja välillä aina muissakin Välimeren ym. lomakohteissa.
Kumpikaan meistä ei ole ollut reissuissa seuraa etsimässä, vaan nauttimassa auringosta ja paikalisesta ilmapiiristä sekä tekemässsä edullisia ostoksia.
Kukaan paikallisista ei ole käyttäytynyt meitä kohtaan röyhkeästi tai tungettelevasti. - Ja syy ei ole ulkonäössämme... Olemme mahdolliset lähentely-yritykset torjuneet kohteliaasti ja asia on loppunut siihen.
Nyt kun menemme Alaniaan, sekä kaupungilla, että basaarialueella lukemattomat paikalliset tervehtivät, "Hey my friends, nice to see you again!". Ja se on meidän mielestä mukavaa, tuntuu kovin kotoiselta. On mukava mennä tuttuihin ravintoloihin, jossa koko henkilökunta yksi toisensa jälkeen tulee kädestä pitäen tervehtimään. Olemme aina hyvällä tuulella (johtunee kohtuullisesta määrästä kylmää valkoviiniä...) tervehdimme kohteliaasti kun meitä tervehditään ja olemme kohteliaita kaikkia kohtaan. Tilanteeseen sopiva pieni flirttikin irtoaa tarpeen tullen..
Mutta, meidät tunnetaan jo, nuo on ne siskokset, joiden kanssa ei enempää kannata yrittää.
Jos joku muu taas on siellä seuraa hakemassa, se ei meitä haittaa, eikä ole meiltä pois. Tosin emme ole mihinkään "räävittömään" käytökseen törmänneetkään. Johtunee siitä, että emme rieku sataman ravintoiloissa aamutunnielle tai majoitu kaikista halvimpiin hotelleihin.
Lopuksi: Siis omasta käytöksestä ja omaksutuista käytöstavoista riippuu paljon. Ja kun reissuun lähtee, ei kannata lähteä "pipo tiukalla" vaan nauttia lomasta ja antaa toistenkin nauttia omastaan. He vastaavat omista tekemisistää ja käytöksestään. Onnistuneita matkoja vain kaikille asiaa harrastaville - joko Turkkiin tai jonnekkin muualle
Alanafanien lapsellista lässytystä.
Juuri niin, hienoa käyttäytymistä ja muitten ihmisten arvostamista, kuin myös ITSENSÄ arvostamista, kiitos
kunniaan!
kyllähän se nyt on kuitenkin oikeata miehen elämää se, että omat naiset pidetään kurissa ja nuhteessa ja turistinaisten (lue: ilmaiset pohjoisen ja lännen vääräuskoiset ilmaiset huorat) kanssa pidetään hauskaa, kunnes viedään vihille oman kansan kurissapidetty neitsyt.
Se on oikean miehen elämää se ja osoittaa todella suurta itsetuntoa.
Vai mitä?
Ja senkö miettiminen vei yöunet?
ymmärrä sarkasmia?
Naisen alistaminen kulttuurisesti, uskonnollisesti ja sosiaalisesti on todella helppoa, siitä riittää esimerkkejä ympäri maailman ja asia on toteutettu länsimaita ja Japania lukuunottamatta todella hyvin kaikkialla.
Mutta onko se tosiaan osoitus miehisyydestä ja hyvästä itsetunnosta...ilmeisesti on. Suomaalaiset naiset haluavat ainakin palkita noista alistavista kulttureista tulevat miehet.
Ihminen kun on alkeellisimillaan (lue: suomaalainen työläismaalaisluuska) eläin.
No nyt kun aurinkomatkatkin ovat aloittaneet kautensa alanyassa, on parisuhdematkailijoiden määrä huomattava taalla alanyassa. Harmittavan paljon nakyy taalla. Tosin kaikki viisaat turkkilaiset miehet, ovat paenneet taurus vuoristoon.
Ei alanya ole kuule mikään sinkkukohde. Se on ollut jo kauan ennen sun syntymääsi ihan jokaiselle tarkoitettu matkailukohde lapsiperheitäkin näkyy paljon.ja hyvä niin.
turkkilaiset miehet on komeita, niinku kaikki arabimiehet :3
Komeus kylläkin jää toiseksi ,kun aloittaavat rahan pyytämisen.
tyhjäpää kuvittelee turkkilaisia miehiä arabeiksi;)