Polliisi hillunu

Uluvilaas

1

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Läppäri tarkkailussa

      Rikosylikomisarion tekosia kuulemma.

      Tuossa uutisessa kerrotaan tapahtuneen pahoinpitely sekä Satakunnan Kansan mukaan poliisimiehen riehuneen aseistautuneena, joten löytyy hyvät perusteet pienennellä ja mitätöidä asiaa. Näinkö se menee. Toivotaan selviävän pikku harmituksella. Jos on vaikka vaimoansa piessyt ja pelotellut. Siihen jokaisella poliisimiehellä tuntuu olevan perustuslaillinen oikeus. Tuomioita ei tule ja virka säilyy.

      Kun aikaa kuluu eikä mitään tunnu tapahtuvan asioitten hoidossa tavalliset mölliäiset alkavat nettipalstoilla mölistä. Kyseessä on kuulemma Ulvilajutussa munannut ja epäilyksenalaisena oleva rikosylikomisaario Santa*ja.

      Ainakin monta kuukautta on Länsi-Suomen syyttäjävirastolla mennyt aikaa päättää syytteen nostamisesta. Pahoinpitelyt eivät ole asianomistajarikoksia, joten kukaan ei voi vetää syytettä takaisin, vaan tutkittava on. Tutkintakeinona järjetön hitaus näköjään.

      Tuossa linkitetyssä uutisessa kerrotaan poliisimiehen otetun kiinni lauantaina, eikä vielä tiistaina haastateltu Pertti Lahtiola osannut sanoa yhtään mitään pahoinpitelystä. Onko vai eikö tapahtunut. Uhri itse itsensä pahoinpidellyt.

      Turvallista elo ja oloa sinne Ulvilaan, jossa aseittensa kanssa riehuva tuntematon poliisi parhaillaankin vapaa-aikaansa viettää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1673
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1093
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      436
      1070
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1013
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      720
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe