"Kihlakunnansyyttäjä tutkii tapausta poliisirikoksena.
Poliisimies otettiin lauantaina kiinni Ulvilassa epäiltynä pahoinpitelystä. Kiinniottoon johtanut välikohtaus sattui poliisin ollessa vapaa-ajallaan.
Valtakunnansyyttäjävirasto on siirtänyt tapauksen tutkinnan Länsi-Suomen syyttäjävirastolle. Kihlakunnansyyttäjä Pertti Lahtiolan mukaan esitutkinta on vielä alkutekijöissään.
- Poliisi otettiin lauantaina kiinni ja häntä epäillään nyt pahoinpitelystä. Muuta en osaa vielä tässä vaiheessa sanoa, Lahtiola kommentoi.
Satakunnan Kansan mukaan kiinniotettu poliisi riehui asunnollaan ja että hän olisi ollut aseistettu."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013021916692621_uu.shtml
Taitaa olla kaikkein sekopäisimmät kasattu sinne.
Ulvilan kyttä riehui kotonaan
12
304
Vastaukset
- Onkohan joku
aikaisemmin julkisuudessa ollut?
- monia sairauksia
Ulvila sijaitsee liian lähellä Poria, joten niitä vaivaa porilaisten kateus ja keuhkotauti, lisäksi oppimisvaikeudet, joka on poliisien ammattisairaus.
- ze Doktor
"Mikä niitä vaivaa?"
Ne ovat poliiseja. ICD-koodi F99.- diagnoosiakerrakseen
Lisänä vielä poliisilla yleisesti:
Poliisin ammattisairauksia ovat dementia, F90.0, F94.0, F98.4, F98.8, F80.2, F80.9, F81.3, F38, F60.0, F60.1, F60.2, F60.6, R45.3, R45.6, R46.5, R46.2, R45.5, R44.2, F63.2, F62.0, F68.1, F68.8, F98.8, F22.0, F62.1, F62.8, F60.8, F62.9, LUKI-häiriö, matemaattiset vaikeudet, kirjoittamisen vaikeudet.
- sekopoliisit
Siksi Auerin tapauksen tutkiminen on vielä kesken, kun poliisit itse ovat sekopäisempiä kuin mm. Auer.
Tutkiminen säilyy alkutekijöissään, sillä "ei korppi korpin silmää noki". Lahtiola suojelee ko. Ulvilan poliisia.- Ei kai se
pahin sekopää enää pääse sekoittamaan tutkimuksia, mutta osa varmaan suojelee sitä kuten kytät yleensäkin toisiaan.
- ICD-10 F99
Ei kai se kirjoitti:
pahin sekopää enää pääse sekoittamaan tutkimuksia, mutta osa varmaan suojelee sitä kuten kytät yleensäkin toisiaan.
Piiri pieni pyörii, hullut siinä hyörii...
- ei poliisia
Ulvilassa ja Eurassa on sama ongelma: poliisia ei ole. Tämä on Ulvilan tapaus, kuten mainitsitkin otsikossa, ja Euran listalle kuuluvat Taapero ja maankuulut Daltonit.
http://hikipedia.info/wiki/Eura - syyttömänähirtetty11
Toivottavasti rikollinen saa rangaistuksen ja todetaan voiko toimia ammatissaan, jonka tarkoitus on tuoda rauhaa eikä itse aiheuttaa rikoksia.
- Tähtiainesta
Poliisilla ei ole mitään hätää! Ennakkotapaus pohjoisesta, jossa poliisi pahoinpiteli vaimoaan ja taisi siinä joku muukin alaikäinen perheestä saada osansa. Hallussa oli vielä luvaton ampuma-ase.... ja kuinkas ollakkaan? JATKAA VIRASSA.
- tositurvallista
Tähtiainesta kirjoitti:
Poliisilla ei ole mitään hätää! Ennakkotapaus pohjoisesta, jossa poliisi pahoinpiteli vaimoaan ja taisi siinä joku muukin alaikäinen perheestä saada osansa. Hallussa oli vielä luvaton ampuma-ase.... ja kuinkas ollakkaan? JATKAA VIRASSA.
Niinpä. Syvä huokaus...
- panttaaminen
Soluttiko poliisi "sepponsa" Annelin mieheksi?
http://poliisirikollisena.com/2014/11/krp-panttaa-tiukasti-sepon-henkilollisyytta/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583713Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j823109Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin632310Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141520Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651309- 871159
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä291019Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1981Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55965- 47952