Sanomalehti Karjalaiselta toivoisi hieman kriittisyyttä. Kun PKO ilmoittaa myyntinsä kasvaneen 6%, se EI TARKOITA että jostain avaruudesta on ilmestynyt lisää asukkaita maakuntaamme, vaan että PKO on nostanut hintojaan tuon verran.
Sanomalehti Karjalainen: "PKO porskuttaa"
7
342
Vastaukset
- maitonaamainen
Ei ou avaruuvesta ilimestynyt uusia asukkaita tänne. Afrikasta ja Aasiasta ne tulivat. Ja oikeella Kelan rahalla ostavat.
- ossuusväki;)
Niin tottakai myynti nousee ku hinnat nousevat ja sit ihmetyttää toi yli 80% talouksista vihree kortti oliskohan Kivelä laskenu rinnakkaiskortitkin mukaan;))
- Pera Reika
Nyt kun valtio alkaa ahdistelemaan S&K-kartellia ja se Halmesmäen sian uhkaama 10% yleiskorotus toteutuu niin Karjalainen voi pian raportoida S-ryhmän myynnin jumalattomasta pompsahduksesta.
- vertaa vailla
NYT TYÖllistetään nuoria niin pohjois karjalan osuuskauppa saa ilmasta työvoimaa.
- Vihreänkortinreunall
Höpö, höpö! Oletko ollut nuorena s-ryhmän palkkalistoille kun noin tietävänä kirjoitat ilmaisesta työvoimasta? Kyllä iso Kiitos s-ryhmälle esimerkillisestä nuorten työllistämisestä!
Kyllä ko. firma on luonut tänne susirajalle paljon enemmän työpaikkoja kuin muut yhteensä.
Kirjoittajista olisi varmaan parempi että s-kaupassa töissä olevat nuoret olisivat kortistossa ja kaljanjuonnissa?
Mutta kateuttahan nuo teidän tekstinne vain ovat!
- O.Doord
Ilmainen nuorisotyövoima on Kokoomuksen tekosia. Omalle porukalle pitää saada halpaa tahi ilmaista työvoimaa. Samalla oppivat köyhät tekemään huonolla palkalla pätkätöitä.
- Jähmätorvi
Kyllähän tuo Karjalaisen omistajakonsernikin porskuttaa, voittoa tulee 10 miljoonaa vuodessa, ja lehtitilauksen hinta vaan nousee. Veroja syytetään, ja p*skan marjat, Laakkosten ahneutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172303Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671529Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1051462Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61362Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681295Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell801206Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.361151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311077En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521056