Me riitelijät.

Kokoonnumme tässä haukumaan toisiamme. On väärin venyttää esim. Lissun Andromedaa ja linnunrata- viestiä roskaviesteillä.
23406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

tulla sinne häiriköimään aloittajaa ja nyt sitten selitellään ja poistellaan viestejä.

Äänestä

Iha ite avasit taas kiistelyketjun.

Miten voi googlesta kopionti olla hyvä aloitus?

Voiiii kettu näitä !

Äänestä

Koetetaan kestää aloittaja setää. Saahan sitä vääntöäkin olla kirjoituksissa, väännöllä saa takuuvarmasti vastauksia ja ketju voi hyvin.
Parempi se on täällä peistä väläytellä kun seisoa kadun kulmissa turpakäräjillä. Eiks näin oo saletti?

Äänestä
  • Vääntöä toki saa olla, mutta ei "puuta heinää"

    Äänestä

Etää, anna mun hymyillä.

Äänestä
  • tässähän tämä venyy!

    Äänestä

Olipa tosi hyvä tuo Andomeera-kijoitus tutkielma avaruuden ihmeistä!
Itse olen myös aina ollut kiinnostunut näistä aiheista,yksinpä otava
taivaalla ja kuunsirppi innoittavat pohtimaan maailman kaikkeutta.
Kiitoa Lisssu !

Äänestä
  • googlaa blaneetat olet vähän viisaami aurinko tuhansien km alueella liekeissä ja tämä maamme on vain kärpäsen kokoinen---------------

    Äänestä

olikin,
siksi hämmästyin noita kahta jotka tulivat sinne riitelemään.
Ketjujen pilaaminen ei ole Suomi 24n sääntöjen sallimaa.
En koskaan mene ketuun, josta en pidä.
Ja aika ihme on, ettei tämä niitä kahta kiinnostanut. Nytkin kuun kasvaessa se herättää huomioni. Se on jo puolikuu. :)

Äänestä
  • aurinkoinen päivä, ja eilen illallakin kuu ja tähdet näkyivät. :))

    Äänestä

viestit ovat aina minuakin kiinnostaneet.
Se ketju oli aktuelli, kun asteroidi oli juuri lähestymässä maapalloa.
Ikävää on kateus josta tuo pahuus noiden mollaus-viestien tulossa sitten johtui.
He voivat vain itse sille jotain!
Jos heidän yksityiselämässä on jollain läheisellä korkki liian usein auki niin ei se siitä korjaannu että täällä ilkeilyviestejä lähettelee.
Koko muu palsta joutuu niistä kärsimään.

Äänestä

teistä lämpimät kiitokset! - Lissu.

Äänestä
  • Mnuunkin mieltä lämmitti Lissun mielestäni ihan palstahistoriallinen aloitus ja hyvät asialliset ketju-osanottajat. Mnuun pää menee pyörälle ajatellessa, että Universumi laajenee lähes valonnopeudella, n. 300.000 km sekunnissa.
    On siitä arvioitakin. Universumin säde olis meidän päivinämme n.45 mrd valovuotta, halkaisija 90 mrd vv.

    Äänestä

  • langto-d kirjoitti:

    Mnuunkin mieltä lämmitti Lissun mielestäni ihan palstahistoriallinen aloitus ja hyvät asialliset ketju-osanottajat. Mnuun pää menee pyörälle ajatellessa, että Universumi laajenee lähes valonnopeudella, n. 300.000 km sekunnissa.
    On siitä arvioitakin. Universumin säde olis meidän päivinämme n.45 mrd valovuotta, halkaisija 90 mrd vv.

    Lissun osuus ketjussa kiitettävää, nuo kaksi kateellista hävetköön.

    Äänestä

Ihannekirjoittajat ovat he jotka kykeneväisiä ovat kumoamaan kaiken asian mitä joku toinen on aloittanut, vastannut tai ajatellut vasdtata, mutta luopunut turhana tietäen ihannekirjoittajan olevan kaiken yläpuolella ja pystyvä rakentamaan riidan jokaisesta sanasta.

Äänestä

no nyt minäkin ymmärrän, edelleen ikäviä huomautuksia ketjuissa, ja niin vannotit meneväsi muualle.

Äänestä

Mitä tällaiseen voi sanoa muuta kuin, oliko tuo nyt muka ainoa ketju johon on tullut soraääniä?

Jos siitä nyt on jauhettava monissa ketjuissa alkaa jo ihmetellä, mistä kiikastaa!

Ken leikkin käy, kestäköön leikin, niinkuin monet muut, ja paljon, paljon pahempia on moni saanut kokea!

Äänestä
  • ovat pilanneet monta ketkua, melkein kaikki ketjut. Ovat vanhoja koulukiusaajia selvasti sus ja katleija. Tex on mukana vain harvoin.

    Äänestä

  • Nuo kaksi kadetta kirjoitti:

    ovat pilanneet monta ketkua, melkein kaikki ketjut. Ovat vanhoja koulukiusaajia selvasti sus ja katleija. Tex on mukana vain harvoin.

    mitä kukkis on sanonut tuossakin ketjussa, on vaan poistettu jotain sieltä välistä mutta huomattu on.

    Äänestä

  • Nuo kaksi kadetta kirjoitti:

    ovat pilanneet monta ketkua, melkein kaikki ketjut. Ovat vanhoja koulukiusaajia selvasti sus ja katleija. Tex on mukana vain harvoin.

    Tämälle nimettömälle vastaan etten ole mukana missään parjaamismielessä, kun valitsen ketjun johon haluan otsikon perusteella osallistua.

    En pidä parjaamisesta, vääryyttä haluan kyllä kykyni mukaan korjata.
    Pidän myös itselleni oikeuden suosia niitä kirjoittajia joita ymmärrän, tai jotka ihastuttavat minua, ja suon sen mielelläni muillekin.

    Mitään yhtäköyttä yhdistystä en halua, enkä ymmärrä, ei poliittiset mielipiteetkään voi saada liittymään mihinkään rinkiin.
    Minulle ei ole olemassa muuta kuin oma kriteerini, se mistä pidän, siihen voin osallistua.

    Muuta lähtökohtaa ei ole kuin mikä kirjoituksessa tempaa mukaansa:D

    PS.
    Voisit kyllä lopettaa jo toistamasta olettamuksiasi noita kahdesta mainitsemastasi, sysäät heihin omia olettamuksiasi nyt, kuka lienetkin!

    Äänestä

Löytyiskö yhtään ketjua missä ei mainita lissun-lässyn ketjua?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Roskanomi kirjoitti:

Kokoonnumme tässä haukumaan toisiamme. On väärin venyttää esim. Lissun Andromedaa ja linnunrata- viestiä roskaviesteillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu