Syy miksi en tätä laita mihkään nettiautoon on se ettei tässä haeta typeriä kyseliöitä tyyliin "millon katsastettu?" Ei oo katsastettu vaan se on projekti.
Aloitetaan siitä mikä hyvää autossa:
a) kone hyvä, käy ja kukkuu tasaisesti (ajettu 320 tkm)
b) automaattiloota hyvä, vaihtaa nätisti (itse ajanu 50tkm)
c) vetovehkeet toimii, ei klappeja tai ulinoita
d) sisusta ehjä ja kohtuu siistikin
c) ajotietokone toimiii ongelmitta
Huonoa taasen on ruoste, jota löytyy vähän joka helmasta takaluukkua myöten. Eli, peltihomma tiedossa. Ilmeisesti myös virtalukon pohja loppu, releestä lähtee.
Tän projektin vois melko edukkaasti myydä veks, kun ei ole sisätilaa missä remppaa vois tehdä ja remppaa vaan kestää ja kestää. Jos tästä vaikka tonnin pintaan sais niin hyvä (pelkkä kone jo sen arvonen ainakin). Auto on 70km säteellä hesasta ja ei ole siis ajokuntoinen (mm. penkit irroitettu). Auto on nyt lumen saartamana, joten vasta keväällä mahdollisuus kuunnella konetta ja lähteä siirtämään sitä trailerilla pajalle. Eikä myydä osina, vie kaikki pois.
[email protected]
XJ6 -91 projekti myynnissä
jaggeprojekti
4
333
Vastaukset
- jaggeprojekti
Johan ny, eikö kukaan tartte varakonetta tai voimansiirron vaihto-osaa. Auto on reilu 60 kilsaa hesasta ja toki voi tarjoakin jotakin, katotaan sitte. Olis hyvä saada tuo pois pihalta ennen talvea.
- marttil.laitamo@gmai
millä sinuun saa yhteyden jaj vaikka haen pois
- Jaggersson
Eikä myydä osina eikä myöskään osteta osina eikä kannata kysellä mitään osia erikseen koska myydään kokonaisena ja se on jämpti.
- ojliv
Tervehdys Vantaalta.
Olen jaguar harrastaja, toimiva xj6-83 on tallissa.
Jos tämä "projekti" on vielä teillä,niin olisin kiinnostunut.
ystävällisesti Viljo Hirvonen p.050 3059240
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956674Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614711Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963571Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103282Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03000Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31825Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161409