Bussilla Amadores Beachille

howi

Mikä bussi kulkee playa del inglesistä kyseiselle rannalle?

5

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puerto de Moganiin menevä bussi.

    • amadores

      Bussi 91

      • basura, ei kirj.

        http://www.globalsu.net/es/lineas.php

        Kummatkaan yllämainituista 32 ja 91 bussit EIVÄT mene Amadorekseen. Bussi 91 ei aja Inglesiin lainkaan. Se ajaa Las Palmasista moottoritietä mennen tullen Inglesin ohi.
        Tosin viikonvaihteessa ja juhla-aikoihin (ilmeisesti carnevaaliaikaan ajaa) bussi 33 Inglesistä Puerto de Moganiin ajaa Puerto Ricon ja Amadoreksen kautta. Normaali Puerto de Moganin bussi 32 ei aja Puerto Ricon ja Amadoreksen kautta.
        Amadorekseen pääsee bussilla 1 mutta pitää mennä ison tien toiselle puolelle pysäkille esim. Iskelmäbaarin ja Pikkukuppilan luota kävelysillan yli, tai pääpostin lähellä olevalle liikenneympyrän pysäkille.
        Bussi 90 ajaa päivisin Amadorekseen. Varmista asia kuskilta.
        Puerto Ricon bussi 39 jatkaa Puerto Ricosta Amadorekseen.
        Nämä 39 ja 90 kiertävät koko Inglesin niemen. Samoin viikonloppu- ja juhla-aikabussi 33.


    • pinkinki25

      En muista bussin numeroa mutta ainakin vielä vuosi sitten kuljettiin monena iltana bussilla Amadoresista Inglesiin ja myöhemmin illalla takaisin. Eli joku bussi on jolla pääsee kyllä Amadoresista Yumbolle & takaisin.

      • basura, ei kirj.

        Jos jaksat lukea hieman sekavan kirjoitukseni omasi yläpuolella. Siitä selviää, että Jumbosta pääsee Amadorekseen 39 ja 90 busseilla ja 33 silloin kun se ajaa.
        Takaisin samoilla myös.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      143
      1347
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      936
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      36
      671
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      610
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      588
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      565
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      563
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      533
    Aihe