Ihan hirvee... Onkai nuila lapsilla ennenki yskää ollu mut ikinä ei tuommosta että tauotta yskii. Siis oikeesti..korkeintaan minutin väli ni taas alkaa, eikä nenäkään ees kunnolla vuoda. Eilen jo kuulosti että yskä tulosa. Yö meni huonosti ja tän päivän yskiny tauotta. 2ta eri yskänlääkettä antanu ja kerran hunajaa.. Ei vaikutusta!
Vastaukset 1
- 11+19=30
Ventolinea voi pyytää lääkäriltä auttamaan nukkumista. Poika ollut ny 5vrk kiepänä ja itse 2vrk. Pahin ja kivuliain yskä mitä aikuisena olen sairastanut, lisäksi olo on aivan hirveä: panadol, burana tai disperin auttavat oloon ehkä tunnin, tulee ainakin itsellä annostusrajat vastaan. Kuumaa teetä on menossa kolmas iso muki paraikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393988- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei279844- 77738
- 82726
- 71691
- 50655
- 37646
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 44607