hankin maanantaina tyttökissan löytöeläintalosta :) (arvioitu ikä n. 2,5 kk).
pentu madotettiin kerran löytöeläintalossa , aiemmista mafdotuksista/rokotuksista ei tietoa.
sain varattua rokotusajan vasta ensviikon perjantaille.
haluaisin totuttaa kisulin jo valjaissa kuljeskeluun , onko terveydelle vaarallista ulkoilla ennen rokotusten saantia ?
voiko ulkoilla ennen rokotuksia ?
helpforkitty
2
177
Vastaukset
- mörrinkäinen
Kannattaa varmaan pelata varman päälle ja pitää kisu sisällä rokotuksiin asti. Jo yksin siksikin, että se ehtii varmasti asettua taloksi sisällä ja oppii että siellä on koti. Tuo viikko ei ole niin pitkä aika että sillä olisi valjaiden kannalta mitään ratkaisevaa merkitystä. Valjaiden käyttöähän voi opetella sisälläkin.
Mielipiteitä on varmasti muitakin, mutta näin minä tekisin. - -----
Voi toki. On valtavasti kissoja, jotke elävät pitkän elämän vaikka niitä ei käytetä rokotuksilla koskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708