Olin rakastunut yhteen mieheen. Hän muutti vuosi sitten pois enkä pysty unohtamaa häntä. En ehkä näe häntä enään, mutta vaikka haluaisin en pysty unohtaa häntä ja näen hänestä joskus unta. miten voisin unohtaa hänet? Onko joku muu kokenut saman?
Miten saan hänet pois mielestäni?
Kaipaava<3
5387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
minkäslainen mies kyseessä?
Nyt sitten kaikki vuosi sitten muuttaneet miehet ilmoittautuvat tähän ketjuun. :D
Mut voi harmi...joo, sitä sattuu elämässä sellaista.
Itsekin jouduin muuttamaan paikkakunnalta pois johon jäi nainen johon olin ihastunut/rakastunut. "Onneksi" hän muuttaessani oli kaiketi vakituisempi poikaystävä ja sitä tilannetta oli jatkunut kuitenkin jo 2 vuotta joten oli vain todettava että se oli sitten siinä...
Voin sen verran ymmärtää tunnetta koska jotenkin täysin sumussa muutin pois koska en osannut käsitellä asiaa ja kunnon näkemiitkin jäi naiselle sanomatta kun lähdin.
Sitten jälkikäteen tuntui todella vaikealta uudella paikkakunnalla.
Edelleen muistelen häntä välillä vaikka olen yrittänyt siirtyä eteenpäin. Jotkut muistot eivät kuole.
Varsinkin jos näen unta naisesta niin seuraava aamu/päivä on aika tuskaisa.
Hän valitsi toisin ja ei minun muutollani ollut siinä osaa eikä arpaa. Toisaalta joskus on käynyt mielessä että olisiko parempi ollut oleilla kuitenkin lähempänä häntä vielä tovi, mutta tajuan että se ei ole realistista.
Elämä kuljettaa ihmisiä erilleen ja ei siinä auta muu kuin jatkaa eteenpäin.
Kohdallani on ollut se tunne että en tule todennäköisesti tuntemaan mitään samankaltaista enää uudelleen. Joten loppuelämän suhteet ovat sitten vain sellaista mikrossa lämmitettyä juttua.
Sinua hankkisin uusia juttuja elämääni. Itse tajusin että jos olisin jäänyt paikkakunnalle ja nainen olisi muuttanut niin se olisi ollut vielä karmivampaa jäädä katselemaan niitä tuttuja maisemia muistellen häntä.
Joten oli parempi lähteä itse...
Kertokaa kuka tietää, lähes kaikki konstit kokeiltu.
aloita purkamalla tunteesi. Osta iso purkki jätskiä ja vuokraa Twilightit. Katso kaikki putkeen ja itke. Seuraavana päivänä lähdet kaupungille ja arvostelet mielessäsi kaikkia vastaan tulevia miehiä. Olet sinkku, olet vapaa. Saat nyt katsoa kaikkia.
Luulen, että aika hoitaa vähitellen tehtävänsä, varsinkin jos et näe häntä enää. Aika tuskallista on nähdä kaipailunsa kohdetta säännöllisesti.