Pidetäänkö Hämeenlinnan suurkirpputoria kaavanvastaisesti Kantolassa, alueella kaavamerkintä T.
Mitä tämä tarkoittaa?
Mitä tämä tarkoittaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
lol mu tuttu omistaa ton kirpparin :D
Se tarkoittaa rikkomusta.
Ennen tarkkailun aloittamista kannattaa opiskella asiat niin ei tarvii täällä tyhmiä kysellä.
Kirpputorin edessä saa pysäköidä ilmaiseksi veronmaksajien piikkiin ja katu on aina käätöpaikkaa myöten aina tupaten täynnä. Siellä on enemmän autoja kuin keskustassa ikinä. Kantolaan olisi pikaisesti rakennettava parkkitalo ja pysäköinti kadun varteen kiellettävä. Olisi hyvä kieltää pysäköinti koko Kantolan alueella, siellä tapahtuu yllättävän paljon ilmaispysäköintiä veronmaksajien piikkiin, joten parkkitalo olisi ratkaisu tähän ongelmaan. Kantolan alueen työnantajat voisivat vuokrata Kantolan parkista työntekijöilleen paikan ja vähentää sen sitten tämän palkasta.
Kyllä ehdottomasti on aloitettava rakentaminen, johan tuleva Toveripuistokin vaatii huimasti enemmän maksullista pysäköintitilaa niin autoille kuin polkupyörillekin.
Kylläpäs nobelneroa ärsyttää tänäänkin autoporhojen ilmaisen pysäköinnin loppuminen keskustassa. Tämä parkkihallien rakentamisen vaatiminen rengon metsiinkin kyllä naurattaa!!!
Taidat olla sellainen tyhjännauraja, jollaisiksi lapsia varoitetaan isoina tulemasta.
Olet oikeassa sillä aivan tyhjälle kiukuttelulle pakko on nauraa.
Ei varmaan halua maksella tarpeettomia parkkitaloja ja siksi kiukuttelee. jos sitä ottaa päähän turhat verorahoja nielevät hankkeet. Naurettavaahan se tietenkin on, koska verothan on pakko maksaa kuitenkin, käytettiin ne sitten vaikka hovinarreihin.
T= metron pysäkki eli sieltä pääsee tunnelbanalla keskustaan.....joskus..!!??