Heippa!
Onko kenelläkään kokemusta ylläolevasta yrityksestä? Kannattaako miettiä, kun kesällä olisi katon maalausta tiedossa? Onko hinta/laatu kohdallaan?
Ilveshalli Kiinteistöpalvelut Oy
27
4897
Vastaukset
- .....
en ainakaan itse suosittele.. viime kesänä maalasivat aitani niin todella HUONOA jälkeä. EN VARMASTI ENÄÄN IKINÄ OTA SIELTÄ MITÄÄN PALVELUJA....
- kokoomus
Itselläni kokemukset pelkästään myönteisiä
- manna4
Ilveshallin remontointityö on huonolaatuista verrattuna moniin muihin saman alan yrittäjiin ja laskutusperusteetkin ovat vähintäänkin kyseenalaisia.Itse en suostuisi
ostamaan tältä yritykseltä yhtään mitään vaan kiertäisin ko. firman todella kaukaa.
Kyseessä on "rahastusyhtiö", joka käyttää apua tarvitsevan tilaa häikäilemättömästi hyödykseen. - repe vittu vaan
No, vittu ei varmaan ole, niillä velatki on saatavii, saatana. toi on yx virma, joka
osaa nyhtää pirulauta viimesekki sentit tarjouksinee-älä ikänä o missään tekemisissä
sellasen kera, jossa on pirun viitavaliomies takka-aloilla tai vaikuttaa jossain muo-
dossa. ei ne tunne käsitettä vittu hinta/laatu suhde kohillaa, niille merkkaa vaa hinta,
laatusta ne vituvähät veisaa. vittu yksinkertaseen puulaakiin on taas kuvioitu valion
nimiki, jollain vvittun kepulikonstilla ts. viitan suhteilla. ei jumalauta tollanen, ei filunki
korhonenki; oliko nimi; no yx lysti muka vetää valvesilli. nii ja sen verta viel viitasta,
et vittu kohta suomen sanaa eis kamppailukeskuksesa illalla kuule, pukkarissaki
lukee jotain iikoreita tossuissa, kun on päivisi käyty hakkaamas vähä säkkii.- kokoomus
Edellä teksti mistä ei tolkkua saa.
Mutta noin yleisesti, tässä paistaa taas se sama kateus mikä koomikkokin keskustelussa. Sellainen on riihimäkeläinen!!!!!!!
- just joo
yhtäkään aidanmaalausta ei ole firma tehnyt ja, jos ei jälki miellytä, niin olet varmasti aikuinen, niin reklamoi, idiootti!
- futis kavallus
meidän naapurin aidan kyllä maalasivat 2 vuotta sitten. Ehkä sitä ei lasketa ???
- uskokaa tai älkää
Tämä firma on ihan täyttä kusetusta!
- Rmk13
Uskokaa tai älkää! Hei sinä? Onko sinulla perusteluja ko. asiasta mitä täällä väität? Kerro ihmeessä, jos tiedät jotain.
- asiakas5
Itselläni ei ole kuin pelkkiä positiivisia kokemuksia kyseisen yrityken palveluista, suosittelen.
Edelläolevaan aidanmaalauskommenttiin: jos työn jälki ei miellytä, eikö pitäisi reklamoida yritykselle heti työn valmistuttua, eikä tulla valittamaan yleiselle foorumille vuotta myöhemmin?- erehdytys
Firma on napattu futis-nuorilta omaksi bisnekseksi. Entisellä futis-nuorten tukemismaineella saadaan ihmiset maksamaan maltaita luullen, että rahat menee futiksen hyväksi.
- Alan ammattilainen
Onko siellä ammattimiehiä töissä, vai ovatko työllistettyjä ja harjoittelijoita joista laskutetaan ammattimiehen hinta ? Millainen ja kuinka pitkä rakennusalan koulutus tai työkokemus on poikien opastajilla tai työjohdolla ?
- _jök__
Juu tosi ammattimiehiä... :D:D:D varmaan niistä kukaan ei oo käynny minkäänlaista rakennuspuolta/ muutakaan :D:D eikä vissiin työntekijöitäkään oo 3 enempää.. kyllä musta tuntuu et suurinosa niistä on vain jotain harjottelijoita.. Työnjohdossa on yksi henkilö ketä delekoi pojille tehtävät.. kyllä vähä epäilyttää jos kenelläkään ei ole mitään oikeeta koulutusta niihin hommiin et mitä niitten hommista oikein tulee????
- entinen työntekiä
Kusetus firma vanhuksille varsinkin jotka ite ei katolle kiipeä katsomaan tehtyä jälkeä pomo keksii myös mitä oudompi tempauksia ja selityksiä suosittelen toista firmaaa katon asennusta älä ota ikinä
- Meppari
Kuka tätä firmaa sitten vetää? Eikö hänen pitäisi olla jonkunsortin rakennusmies? Kuitenkin mainostetaan kaikenlaisia kirvestöitä ja kattohommia..
- miuku
Ihan asiallinen firma on ja rakennusalan koulutustakin löytyy työntekijöiltä. Laatu on ihan ok ja muutenki suosittelen. Monipuolista osaamista löytyy, ihan sitä mitä mainostaavat. Turha kenenkään haukkua kun ei tiedä oikeasti mistä puhuu.
- Hilppa5
Taitavat haukkujat olla niitä joilla itsellään on kyseisen alan firma ja näitä apupoikia työskentelemässä. Astuttu vaan jonkun toisen apajille.
- wewew345
Ei pidä tämäkään enää paikkaansa kaikkien työntekijöiden kohalla.
- k.t&mt
Täysin huonoa jälkeä tekevät ja yksi työntekijä haetaa joka aamu oven edestä ja tuodaa sitten firmanautolla kotii,että ei tarvitse kävellä 10metriä
- kokoomus
Itselläni kokemukset pelkästään kielteisiä
- Nando 11
Työ on todella heikkolaatuista, kuten niin monesta tämän sivun palautteesta käy ilmi. Kokemusta firmassa ei ole, koska käyttävät
ammattikoululaisia, työllistettäviä ja nuoria opiskelijoita, joista sitten laskuttavat kuitenkin ammattimiehen palkan, kuten edellä jossain palautteessa mainittiinkin.
Taitaa firman vetäjää kuitenkin kiinnostaa tämä palsta, koska käyttää eri
nimimerkkejä puolustellessaan työn "laatua". Hyvä työ puhuu puolestaan ja sitä ei tarvitse puolustella mitenkään. Miten se menikään: Hyvä kello kauas kuuluu . . . . - riihimäenomapoika
kokemuksella voin kertoo,et rahalla saa vaan paskaa jälkeä. kiireellä tekevät ja kaikki pitää olla halvinta mitä kaupasta löytyy.. ei kysytä mitää vaan "johtaja"päättää mitä tulee mihinkin pintaan ja millä tavalla.. en suosittele kenellekkään. pelkkää reklamaatioo saa tehä ja sitä jälkeä käydään korjaamassa useaan otteeseen.. eikä ekokemiltä kauhesti rakennunusmestariksi siirrytä..
- Työnlaatukunnossa
Moi onko kyseinen firma vielä hengissä?? onko yhtään kenelläkään mitään positiivista sanottavaa tästä firmasta??koska aika negatiivista sanottavaa löytyy. Itse olen suunnitellut julkisivu remonttia että kannattaako kysyä tarjousta? vai kannattaako pysyä kaukana firmasta?
- Anonyymi
Näyttää olevan hengissä kun HämeenSanomissa mainostavat. Nämä keskustelut ovat vanhoja. Olisiko henkilökuntakin vaihtunut ainakin osittain ?!
- Sep81
Paskaa laatua koko rahalla.ei enää meille!
- Sir73
Oma kokemus on paska laatu ja kova hinta. Veloitus kova taitoon nähden. Reklamoida joutuu lähes aina.
- sairas.ja.ilkeä
Kokemuksia. Näkemyksiä. Esiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2066405Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa834832Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1124653"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste123059Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa982812En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.622245Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331737odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391654- 601651
- 541471