Miten lasketaan porrassiivoukselle kuukausihinta? Kuukaudessahan on enemmän kuin neljä viikkoa, joten jos siivotaan kerran viikossa niin esim. kolme tuntia viikko kerrotaan tuntitaksalla ja se kertaa millä?
Miten saadan kuukauden hinta
rappuherja
4101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
laske niin reilusti, että siivoojakin saa siitä oman osansa..:))
Siin on rappuherjaa tarpeeksi, että 1 x vk siivooja pesee saunan ja siivoaa samaan tuntiin vielä paljon muuta, saa siitä alle kypän.. mielummin maksais sen kympin, ettei tarvi pestä sitä saunaa.. yäk mitä aikoja, kolme tuntia viikko ja rappuja oli siis? - ihan liian monta!
ite kysyn ja ite vastaan. Siis tietysti 52 jaetaan 12 se on 4.33.
Kyllä mie siitä hikipalkan saan, oli vain esim. tuo kolme tuntia.Se mihin uutena yrittäjänä teen tarjousta on 4 kerroksinen senioritalo, jossa yksi porraskäytävä, jota ei paljon käytetä. Hissi ja sisääntuloeteinen ovat likaisimmat. Ei ole yleistä saunaa.Varastokin tosi siisti. siivouskomerokin löytyy.Tosi kiva kohde siivota.
Ei sellainen kuin moni muu kerrostalo missä asukkaat paskoo ja sotkee ihan tahallaan, ja vielä moittivat siivoojan.
Taidat häviä tarjouksen, jos tuohon lasket 3 tuntia viikko. Epäilen iss;n tai solin tarjoavan 1.5 tuntia viikossa. Siihen kuuluu pintavahauksetkin,
Miksi muuten kysyt, jos tiesit vastauksen eikö siivousyrittäjän ensimmäisenä pidä opetella nuo kertoimet?
siis paikkavahaukset, heh