mulla olis muutama kysymys mm. jungle aquapark resortista
-uskaltaisko holellilla syödä kalaa, äyryäisiä, majoneesia
-olisko parempi maaterassi vai 2-kerros; miten aurinko paistelee
-kuinka lähellä vesiliukumäet ja altaat, ja kumpi parempi (terassi/parvekehuone) jos 10 v lapsi mukana että voi kattoa perään
-onko hotellialueella jotain tiettyä paikkaa mistä suosittelisit huonetta
-onko hotellilla rentoutumispalveluja esim. hamamia (on kyllä turkkilainen juttu kai, mutta en ole koskaan kokeillut)
-onko hotellilla kaunedenhoitopalveluja
tässä näitä kysymyksiä, kiitos jos viitsitte vastailla, ja
luen mielelläni kaiken mitä jaksatte kertoa hotellista ja lähialueesta ja antaa muutenkin neuvoja ylipäätään hurghadasta ja egyptistä :-)
jungle aqua park resort yms hurghadassa
5
283
Vastaukset
- Hyvä neuvo
Kaikkiin on jo vastattu. Lue vanhat ketjut.
- Junglesta tykkään
Itse ainakin vältän syödessäni kalaa, äyryäisiä, majoneesia.
Itse tykkäsin maaterassista. Ja kun olen syksyllä uudestaan menossa niin ehdottomasti haluan maaterassillisen ja yksikerroksisen rakennuksen.
Laita googleen kuvahaulla junglen alue kartta ja katso siitä mistä haluaisin huoneen. Alue on todella suuri joten 10-vuotiasta on hankalempi seurata esim. huoneesta.
Hammamet on, hierontapalvelu ja kauneudenhoidot löytyy hotellilta.
Suosittelen ostamaan liput esitykseen joka on viereisessä hotelliissa Alf leila wa leilanssa. Kuulet ja näet tarinan Egyptin historiasta, taitoesitystä, tanssia, vesi-valoshow. Lisäksi pääset Egyptin historialliseen museoon (tosin nämä ovat kopiota) ja pääset kokeilemaan kamelilla ratsastusta.
Hotelli on mielestäni paras hotelli jossa olen ollut Egyptissä käydessäni. Siisti ja todella hyvä palvelu. 6 ravintolaa ja 8 baaria. Eli vaihtelevat ruoat jne.
Mukavaa matkaa - Lyde
Jep, samaa mieltä aiemman kanssa. Kymppivuotiasta et kyllä pysty huoneesta käsin valvomaan, hotellialue on niin laaja. Vesipuistoalueella, missä siis liukumäet on, oli tosi paljon hengenpelastajia eli allasvahteja hotellin puolesta
- Matkaan,
Tietoa.
- Juglesta tykkään
Mitä tietoa haluat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1787948
- 114598
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043076Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952732Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62378Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121628- 441475
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631300Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4171255