Suzuki 2-t 9,9 hp / 15 hp

Tuollainen Suzukin kaksitahtinen 90-luvun puolivälistä on netistä saatujen tietojen mukaan sama kone, erot on kaasutinpuolella. Onko kenelläkään tietoa, miten tuo tehoero on saatu aikaan, onko eri kaasutin, onko kurkun koko eri vai onko kuristuslaippa?
2438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saa muutettua missä kone on ja tuotko laitettavaksi seinäjoki

Äänestä
  • ajattelin tehdä, tosin ennen homman aloittamista olisi muka saada etukäteistietoa homman helpottamiseksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tehoa lisää kirjoitti:

Tuollainen Suzukin kaksitahtinen 90-luvun puolivälistä on netistä saatujen tietojen mukaan sama kone, erot on kaasutinpuolella. Onko kenelläkään tietoa, miten tuo tehoero on saatu aikaan, onko eri kaasutin, onko kurkun koko eri vai onko kuristuslaippa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu