Luomisen tuska

Mitä sitä kiertelemään ja kaartelemaan.
Pännii.
Joo, minua tympii!
Mutta pakko on kestää luomisen tuska.
Pitää kirjoittaa runo.
Silti.
Huonoin mahdollinen runo
ja syytää se
huonoimpaan mahdolliseen maailmankaikkeuteen.
479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vedit jalattomaksi.

Äänestä

Ei pysty tekemään huonoa,kun on noinkin hyvä.

Äänestä

Tässä voi aistia luomisen tuskan veres-lihallisuuden. Parasta runoutta sitten Leinon
päivien.

Äänestä

Eikka leikkaa, mut tää sheikkaa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Urpo Rähkä-Keturi kirjoitti:

Mitä sitä kiertelemään ja kaartelemaan.
Pännii.
Joo, minua tympii!
Mutta pakko on kestää luomisen tuska.
Pitää kirjoittaa runo.
Silti.
Huonoin mahdollinen runo
ja syytää se
huonoimpaan mahdolliseen maailmankaikkeuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu