Muutamaa päivää matkani jälkeen soitettiin jostakin, että kelakorttini on löytynyt ja se toimitetaan löytötavaratoimistoon.
Ihan mielenkiinnosta kysyn, pitäisikö minun maksaa mustikoita puhelusta löytötavaratoimistoon ja mansikoita, että saan kortin takaisin, vaiko ilmoittaa KELAlle ja saada uusi kortti maksutta?
Ja nyt kun tietooni satettiin tämän kortin sijainti, niin "velvoittaako" tietoisuus tai jokin laki hakemaan sen kortin haltuuni vai voinko simppelisti uusia sen kortin?
Tietenkin houkuttaa päästä hieman halvemmalla arjest,a mutta joku on kuitenkin nähnyt vaivaa ja toimittanut kortin toimistoon. Onko hän mahdollisesti saanut palkkion toimistosta, jonka minä maksan sitten korttia lunastaessa?
Vai miten tämä homma toimii.. Kuinka te toimisitte ja mitä mielipiteitä teillä muilla on?
Hävinnyt kelakortti
3plus3on6
2
874
Vastaukset
- 3plus3on6
Nyt on kuitenkin aloitettu toimenpiteet löytötavaratoimiston kanssa, mutta yhä kiinnostaa mitä te muut mahdatte ajatella aiheesta?
- Kadonnut...
Kuvallinen kela-korttini on hävinnyt. Hki-Vantaa alueella.
Olisiko joku löytänyt sen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25017385Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18012358Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El636134Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694955MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214955Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.274065Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843635Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja233612NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413141Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119