Maidosta, kannattaa katsoa

http://yle.fi/ohjelmat/1977604
Pilattu maito
Suomesssa myydään A1 maitoa joka sisältää peptidejä jotka osalle imeytyy vereen ja aiheuttaa pahoja ihottumia.
A2 ei noita sisällä, A2 on suomenkarjanmaitoa
8418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

se salaisuus!!


Probiootit(MaitoHappoBakteeri=MHB):
1.Lactobacillus_asidophilus,
2.Lactobacillus_bulgaricus="antibiootti",
3.Bifidobacterium_"xxxxx".

Elämää ylläpitävät hyötybakteerit.
*Etusivu. Selvitys sivujen sisällöstä: Parhaiten omaksut limakalvojen po bakteeri asiat, kun luet navigaatio-hakemiston sivut järjestyksessä alusta-loppuun!
*Imogen Elliott – Lääketieteen tietämättömyyden uhri, jonka L-a, L-b ja Bif -Probiootit pelastaisivat!
*Eutanasia (=laillistettu murha).
*Mhb. 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif Probiootti(mhb)- bakteerien käytön aloitus vaiheittain:
*Mhb. Kolme vaikutukseltaan tärkeintä Probiootti-bakteeria ovat immuunipuolustuksen perusta!
*–Mhb. Antibiootti tappaa!
*–Mhb. =Mhb pula limakalvoilla. Aloitus: 08.09.2010 Meijereiden takia maidon käsittelyssä on vakava terveysuhka: Maidon homogenointi on lopetettava välittömästi!!
*–Mhb. =Mhb pula limakalvoilla. Aloitus: 08.09.2010 Meijereiden takia maidon käsittelyssä on vakava terveysuhka: Maidon homogenointi on lopetettava välittömästi!!..................................

Näin Valio rahastaa
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-pula-08092010-meijereiden-takia-maidon-kasittelyssa-on-vakava-terveys-uhka-maidon-homogenointi-on-lopetettava-valittomasti/

Äänestä

Suomessa ei ole A2 maitoa tuottavia lehmiä kuin 1%.

A1 maitoa tuottava lehmä tuottaa maitoa enemmän.

Juokaa vettä.

Maito kuuluu vasikalle, joka ei sitä saa, koska saa vain korviketta ja maito lypsätään ahneuksissa ihmisille.

http://personal.inet.fi/koti/remeli/kalsium.htm

Äänestä

Itse olen juonut ensimmäiset 10-vuotta kyyttöjen maitoa, koko perheemme oli terve. 1965 tuli ensimmäinen teholypsäjä ja sitten toinen ja kolmas. 1968 sisareni sairastui diapetekseen, sitten toinen sisar. Isäni sairastui reumaan. Isä, äiti isoveli astmaan. Ihottumat tuli ja kilpirauhasen vajaatoiminnat. Maitoallergiaa joka saa ihon täysin rikki ja tulehduksille altiiksi.
Eli olemme perheenä autoimmuunisairaita. Ja tuo A1 maito "puhkaisi" taudit. Alkuperäisrotujen lehmät lypsävät A2 maitoa joa ei sairastuta.
Ei sairaudet puhkea heti maidon juonin jälkeen vaan pikkuhiljaa oma elimistö alkaa tuhota omaaelimistöä.

Äänestä

Maitoallergia voi tulla myös A1 eläimen lihasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maito kunniaan kirjoitti:

http://yle.fi/ohjelmat/1977604
Pilattu maito
Suomesssa myydään A1 maitoa joka sisältää peptidejä jotka osalle imeytyy vereen ja aiheuttaa pahoja ihottumia.
A2 ei noita sisällä, A2 on suomenkarjanmaitoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu