http://yle.fi/ohjelmat/1977604
Pilattu maito
Suomesssa myydään A1 maitoa joka sisältää peptidejä jotka osalle imeytyy vereen ja aiheuttaa pahoja ihottumia.
A2 ei noita sisällä, A2 on suomenkarjanmaitoa
Maidosta, kannattaa katsoa
8
405
Vastaukset
- tässä juttua lisää
A1-lehmän maidon beta-kaseiinin peptidi, beta-kasomorfiini-7, voi aiheuttaa lukuisia terveysongelmia (tätä maitoa juodaan mm. Suomessa sekä Yhdysvalloissa, mutta ei esimerkiksi Ranskassa, jossa on taas A2-tyypin beta-kaseiinia tuottavia lehmärotuja).
http://ollisintegrallife.com/2012/11/15/autoimmuunisairaudet-ja-patofysiologiset-mekanismit-hoito-ravinnolla-seka-stressinhallinnalla/ - A2 maitoa kauppaan
http://karppaus.info/forum/viewtopic.php?t=31365
Miksi ei A2 naitoa kaupassa saatavana?
Ostaisin vaikka 3x kalliimmalla kuin A1 maitoa - Hyötybakteereissa on
se salaisuus!!
Probiootit(MaitoHappoBakteeri=MHB):
1.Lactobacillus_asidophilus,
2.Lactobacillus_bulgaricus="antibiootti",
3.Bifidobacterium_"xxxxx".
Elämää ylläpitävät hyötybakteerit.
*Etusivu. Selvitys sivujen sisällöstä: Parhaiten omaksut limakalvojen po bakteeri asiat, kun luet navigaatio-hakemiston sivut järjestyksessä alusta-loppuun!
*Imogen Elliott – Lääketieteen tietämättömyyden uhri, jonka L-a, L-b ja Bif -Probiootit pelastaisivat!
*Eutanasia (=laillistettu murha).
*Mhb. 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif Probiootti(mhb)- bakteerien käytön aloitus vaiheittain:
*Mhb. Kolme vaikutukseltaan tärkeintä Probiootti-bakteeria ovat immuunipuolustuksen perusta!
*–Mhb. Antibiootti tappaa!
*–Mhb. =Mhb pula limakalvoilla. Aloitus: 08.09.2010 Meijereiden takia maidon käsittelyssä on vakava terveysuhka: Maidon homogenointi on lopetettava välittömästi!!
*–Mhb. =Mhb pula limakalvoilla. Aloitus: 08.09.2010 Meijereiden takia maidon käsittelyssä on vakava terveysuhka: Maidon homogenointi on lopetettava välittömästi!!..................................
Näin Valio rahastaa
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-pula-08092010-meijereiden-takia-maidon-kasittelyssa-on-vakava-terveys-uhka-maidon-homogenointi-on-lopetettava-valittomasti/ - ahnea valio
Suomessa ei ole A2 maitoa tuottavia lehmiä kuin 1%.
A1 maitoa tuottava lehmä tuottaa maitoa enemmän.
Juokaa vettä.
Maito kuuluu vasikalle, joka ei sitä saa, koska saa vain korviketta ja maito lypsätään ahneuksissa ihmisille.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/kalsium.htm - hulluja riittää
Toinen näkemyskin on olemassa:
http://luomulakko.blogspot.fi/2013/02/nahty-pilattu-maito.html
Noora Shinger on tunnettu pelottelija ja hysteerinen kaikista asioista joita ei ymmärrä ja eipä tunnu ymmärtävän edes ihmisen ruuansulatuksen toimintaa. - maito on pahaksi
Itse olen juonut ensimmäiset 10-vuotta kyyttöjen maitoa, koko perheemme oli terve. 1965 tuli ensimmäinen teholypsäjä ja sitten toinen ja kolmas. 1968 sisareni sairastui diapetekseen, sitten toinen sisar. Isäni sairastui reumaan. Isä, äiti isoveli astmaan. Ihottumat tuli ja kilpirauhasen vajaatoiminnat. Maitoallergiaa joka saa ihon täysin rikki ja tulehduksille altiiksi.
Eli olemme perheenä autoimmuunisairaita. Ja tuo A1 maito "puhkaisi" taudit. Alkuperäisrotujen lehmät lypsävät A2 maitoa joa ei sairastuta.
Ei sairaudet puhkea heti maidon juonin jälkeen vaan pikkuhiljaa oma elimistö alkaa tuhota omaaelimistöä.- Maito on hyväksi,
kun huomioit hyötybakteerit!
http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/
- myös liha
Maitoallergia voi tulla myös A1 eläimen lihasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1852719- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182227Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931148Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073