Tulipa kaunis

Tästä päivästä. Kirkas on kevätaurinko!
5108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sitä aurinkoa vähän tännekin kulmille, meinaa olla pilvistä. Edes kuvaannollisesti jooko? :)

Äänestä
  • En old ap. Meillä on pilvistä, koska olen nyt melankolinen. Siksi muru.

    Äänestä

  • Solen skiner inte kirjoitti:

    En old ap. Meillä on pilvistä, koska olen nyt melankolinen. Siksi muru.

    Älä vaan kuuntele semmoista kappaletta kuin melancholy man. Siitä tulee vielä melankolisempi olo.

    Äh, meinaa vähän muakin pilvistyttää. Olis kiva kaikenlaista... yhdessä.

    Äänestä

  • Solen skiner inte kirjoitti:

    En old ap. Meillä on pilvistä, koska olen nyt melankolinen. Siksi muru.

    Kaikille näin kevään koittaessa. Ystäville ja kiusaajille :)

    Äänestä

Aurinko opettaa meille tämän: voidaksemme tulla todella eheiksi yksilöiksi on meidän ensin löydettävä itsestämme uudestaan se ykseys ja
yhteenkuuluvuudentunne, joka meillä lapsina ollessamme oli. Eheytyminen seuraa, kun tuomme tämän lapsen takaisin nykyhetkessä elävään aikuiseen itseemme. Sama aurinko paistaa meille kaikille.

Taivaanrannan takaa nouseva aurinko tuo narrin illuusioiden ja mielikuvituksen maailmaan selkeyttä! Auringon kirkkaus paljastaa valollaan myös sen, joka oli ollut kuunvalaisemassa yössä piilossa ja sen kirkkaus hälventää yölliset pelon varjot ja synkkyyden pilvet. Kuin valaistuneena narri jälleen kerran oivaltaa häntä ympäröivän maailman kauneuden. Nyt hän saa nauttia taivaalle kipuavan auringon elvyttävästä lämmöstä, elinvoimasta ja kultaisesta energiasta. Tähden aikaan saama varovainen avoimmuus voi nyt laajentua varmuudeksi. Kortin kuvassa narri on alaston pienokainen, joka ratsastaa innoissaan kohti uutta päivää. Mikään haaste ei tunnu nyt liian suurelta ja Narri täynnä uutta energiaa, joka virtaa valtoimeenaan niin henkisesti kuin ruumiillisestikin. Nyt on tullut aika, jolloin hän saavuttaa kaiken haluamansa ja ymmärtää oman arvonsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivä.. kirjoitti:

Tästä päivästä. Kirkas on kevätaurinko!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu