kostoni

13+66

Sinä esitit olevasi ihastunut minuun. Kuvittelin saavani sinusta ihanan miehen itselleni. Totuus alkaa kuitenkin valjeta minulle. Et halua minua muuta kuin lakanoidesi väliin. Se totuus kirvelee, koska tajuan että se on sama tarina kuin entistenkin ihastuksieni kanssa. Kävin testeissä ja sieltä paljastuikin yllätys. Kiitos siitä, en kuitenkaan ilmoita sinulle löydöksestä. Onnea tulevaan 'suhteeseesi'.

12

993

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vittukunvituttaa1

      Samalla tavalla kävi mullekin, ainoana erona se etten saanut tautia. Tämäkin mies esitti kovasti rakastunutta, kunnes kahden vuoden seurustelun jälkeen kävi ilmi, että on etsinyt netistä jatkuvasti seuraa, piti kolmea eri prepaid-liittymää ym. Vielä jatkaa samaa temppuiluaan.. Miten kostaisin? Jotain tekisi mieli tehdä mutta pää lyö tyhjää... Vai onko paras kosto vain yrittää unohtaa koko paskiainen ja päästä yli tästä katkeruudesta?

      Ehkä en olisi niin katkera, jos en makselisi tuon miehen vuoksi tehtyjä velkoja vielä vuosia.. Joka ikinen kuukausi lainanlyhennyksen aikaan tyyppi muistuu mieleen..

      Tällä hetkellä on uusi nainen kierroksessa, tekisi mieli varoittaa tätä naista, mutta onkohan se viisasta tässä mielentilassa?? Etten vaikuta hänen silmissään katkeralta jätetyltä ja petetyltä naiselta.. mutta sehän minä nimenomaan olen!

      • Kosto ei

        kannata, unohda se ketku. Paha saa palkkansa. Jonakin päivänä.


    • sama täällä

      "Ehkä en olisi niin katkera, jos en makselisi tuon miehen vuoksi tehtyjä velkoja vielä vuosia.. Joka ikinen kuukausi lainanlyhennyksen aikaan tyyppi muistuu mieleen"..

    • vittukunvituttaa1

      Helpottavaa kuulla, että täältä löytyy kohtalotovereita :)

      En voi syyttää kuin itseäni, etten tajunnut ajoissa viheltää peliä poikki, vaan annoin kaiken jatkua. Hitto kun sitä delete-nappulaa ei voi käyttää omiin tunteisiin!

      Paha saa palkkansa, tavalla tai toisella, niin haluan uskoa. Ehkäpä tämä uusi rakas huomaa minkälainen mies hänellä on, toivoa sopii. Jos tietäisin kuka nainen on, varoittaisin häntä.. Kukaan ei ansaitse pettävää ja hyväksikäyttävää paskiaista elämäänsä! Voisikohan nää liian siniset silmät vaihtaa..? Auttaiskohan vaikka värilliset piilolinssit? ;)

    • jaajo2

      Eihän petturi apina mitään arvokasta pysty säilyttämään elämässä.
      Tarpeeksi kun on paska ja leikkii tunteilla niin uskon,että joku sille laittaa stopin.Edestään vielä löytää paskamaiset temppunsa korkojen kera.

    • t.miesSisäänLaukeava

      Ettekö te naiset tajua että me miehet emme vättämättä halua mitään vakavampaa JUURI SINUN kanssasi ?

      VOit olla ihan kiva ja hyvä sänkykumppani ja moni mies haluaa myös sinunkin nauttivan....mutta jos emme halua vakavasti sitoutua sinun kanssasi niin mikä siinä on niin vaikea ymmärtää?

      EI rakkaus tule väkisin. Ei kaikki naiset ole sellaisia joiden kanssa haluaisi todella vakiintua. Miksi ei sitten yhteinen hauskanpito ole kivaa ?

      Mä ainakin nautin naisen läheisyydestä. Olen steriloinut itseni jo kauan sitten...

      • siementäjät

        Hyvä että vastuullisena miehenä steriloit itsesi, ei sitten tule niitä tauteja!


      • On ok

        jos et esitä haluavasi vakiintua. Etkä kuseta.


      • Voi äiti näitä
        siementäjät kirjoitti:

        Hyvä että vastuullisena miehenä steriloit itsesi, ei sitten tule niitä tauteja!

        pöljiä!!!!!!!!
        Mistä sun päähän on tuommonen iskeytyny että meihen sterilisaatio estää tautien tarttumisen? Herkemminhän ne tarttuu kun ei tarvitse edes kortsua ehkäisyyn!'
        Lue ihmeessä vaikka netin sivuilta sukupuolitaudeista, ja käy vaikka lääkärissä jos olet tuohon miesten strelisaation ja sukupulitautien tarttumattoomuteen uskonu!
        Ja nyt eletään vuotta 2013, mutta jotkun varmasti jossain 1900 luvun alkupuolta!


    • Siemens yleiskoneet

      Se on hyvä vaan että nirppanokkia palautetaan välillä maan pinnalle. :)

      • hanki elämä

        Niinkö? Millä tavalla se on maan pinnalle palauttamista, jos toista käyttää hyväksi ja satuttaa? Voi hyvää päivää sun kanssasi! Ehkä olet yksi niistä, joista täällä kirjoitellaan. Säälin sinua. Kenties joku päivä sinäkin opit mitä on aito välittäminen, uskollisuus ja lojaalius, arvostus ja rehellisyys toista ihmistä kohtaan. Ainakin toivon niin.. Jos et opi, niin huonosti tulee käymään. Voi olla, että ne mainitsemasi nirppanokat vähenevät sinunkin elämästäsi ja loppupeleissä huomaat olevasi aivan yksin...


    • JKKO00

      NIIKKÖ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe