kostoni

13+66

Sinä esitit olevasi ihastunut minuun. Kuvittelin saavani sinusta ihanan miehen itselleni. Totuus alkaa kuitenkin valjeta minulle. Et halua minua muuta kuin lakanoidesi väliin. Se totuus kirvelee, koska tajuan että se on sama tarina kuin entistenkin ihastuksieni kanssa. Kävin testeissä ja sieltä paljastuikin yllätys. Kiitos siitä, en kuitenkaan ilmoita sinulle löydöksestä. Onnea tulevaan 'suhteeseesi'.

12

1105

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vittukunvituttaa1

      Samalla tavalla kävi mullekin, ainoana erona se etten saanut tautia. Tämäkin mies esitti kovasti rakastunutta, kunnes kahden vuoden seurustelun jälkeen kävi ilmi, että on etsinyt netistä jatkuvasti seuraa, piti kolmea eri prepaid-liittymää ym. Vielä jatkaa samaa temppuiluaan.. Miten kostaisin? Jotain tekisi mieli tehdä mutta pää lyö tyhjää... Vai onko paras kosto vain yrittää unohtaa koko paskiainen ja päästä yli tästä katkeruudesta?

      Ehkä en olisi niin katkera, jos en makselisi tuon miehen vuoksi tehtyjä velkoja vielä vuosia.. Joka ikinen kuukausi lainanlyhennyksen aikaan tyyppi muistuu mieleen..

      Tällä hetkellä on uusi nainen kierroksessa, tekisi mieli varoittaa tätä naista, mutta onkohan se viisasta tässä mielentilassa?? Etten vaikuta hänen silmissään katkeralta jätetyltä ja petetyltä naiselta.. mutta sehän minä nimenomaan olen!

      • Kosto ei

        kannata, unohda se ketku. Paha saa palkkansa. Jonakin päivänä.


    • sama täällä

      "Ehkä en olisi niin katkera, jos en makselisi tuon miehen vuoksi tehtyjä velkoja vielä vuosia.. Joka ikinen kuukausi lainanlyhennyksen aikaan tyyppi muistuu mieleen"..

    • vittukunvituttaa1

      Helpottavaa kuulla, että täältä löytyy kohtalotovereita :)

      En voi syyttää kuin itseäni, etten tajunnut ajoissa viheltää peliä poikki, vaan annoin kaiken jatkua. Hitto kun sitä delete-nappulaa ei voi käyttää omiin tunteisiin!

      Paha saa palkkansa, tavalla tai toisella, niin haluan uskoa. Ehkäpä tämä uusi rakas huomaa minkälainen mies hänellä on, toivoa sopii. Jos tietäisin kuka nainen on, varoittaisin häntä.. Kukaan ei ansaitse pettävää ja hyväksikäyttävää paskiaista elämäänsä! Voisikohan nää liian siniset silmät vaihtaa..? Auttaiskohan vaikka värilliset piilolinssit? ;)

    • jaajo2

      Eihän petturi apina mitään arvokasta pysty säilyttämään elämässä.
      Tarpeeksi kun on paska ja leikkii tunteilla niin uskon,että joku sille laittaa stopin.Edestään vielä löytää paskamaiset temppunsa korkojen kera.

    • t.miesSisäänLaukeava

      Ettekö te naiset tajua että me miehet emme vättämättä halua mitään vakavampaa JUURI SINUN kanssasi ?

      VOit olla ihan kiva ja hyvä sänkykumppani ja moni mies haluaa myös sinunkin nauttivan....mutta jos emme halua vakavasti sitoutua sinun kanssasi niin mikä siinä on niin vaikea ymmärtää?

      EI rakkaus tule väkisin. Ei kaikki naiset ole sellaisia joiden kanssa haluaisi todella vakiintua. Miksi ei sitten yhteinen hauskanpito ole kivaa ?

      Mä ainakin nautin naisen läheisyydestä. Olen steriloinut itseni jo kauan sitten...

      • siementäjät

        Hyvä että vastuullisena miehenä steriloit itsesi, ei sitten tule niitä tauteja!


      • On ok

        jos et esitä haluavasi vakiintua. Etkä kuseta.


      • Voi äiti näitä
        siementäjät kirjoitti:

        Hyvä että vastuullisena miehenä steriloit itsesi, ei sitten tule niitä tauteja!

        pöljiä!!!!!!!!
        Mistä sun päähän on tuommonen iskeytyny että meihen sterilisaatio estää tautien tarttumisen? Herkemminhän ne tarttuu kun ei tarvitse edes kortsua ehkäisyyn!'
        Lue ihmeessä vaikka netin sivuilta sukupuolitaudeista, ja käy vaikka lääkärissä jos olet tuohon miesten strelisaation ja sukupulitautien tarttumattoomuteen uskonu!
        Ja nyt eletään vuotta 2013, mutta jotkun varmasti jossain 1900 luvun alkupuolta!


    • Siemens yleiskoneet

      Se on hyvä vaan että nirppanokkia palautetaan välillä maan pinnalle. :)

      • hanki elämä

        Niinkö? Millä tavalla se on maan pinnalle palauttamista, jos toista käyttää hyväksi ja satuttaa? Voi hyvää päivää sun kanssasi! Ehkä olet yksi niistä, joista täällä kirjoitellaan. Säälin sinua. Kenties joku päivä sinäkin opit mitä on aito välittäminen, uskollisuus ja lojaalius, arvostus ja rehellisyys toista ihmistä kohtaan. Ainakin toivon niin.. Jos et opi, niin huonosti tulee käymään. Voi olla, että ne mainitsemasi nirppanokat vähenevät sinunkin elämästäsi ja loppupeleissä huomaat olevasi aivan yksin...


    • JKKO00

      NIIKKÖ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1325
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1219
    3. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1111
    4. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      63
      1100
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      976
    6. Minä vuonna olet syntynyt?

      😊
      Ikävä
      63
      881
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      851
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      667
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      30
      610
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      575
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      530
    12. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      529
    13. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      529
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      510
    15. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      488
    16. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      469
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      465
    18. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      451
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      423
    Aihe