kostoni

13+66

Sinä esitit olevasi ihastunut minuun. Kuvittelin saavani sinusta ihanan miehen itselleni. Totuus alkaa kuitenkin valjeta minulle. Et halua minua muuta kuin lakanoidesi väliin. Se totuus kirvelee, koska tajuan että se on sama tarina kuin entistenkin ihastuksieni kanssa. Kävin testeissä ja sieltä paljastuikin yllätys. Kiitos siitä, en kuitenkaan ilmoita sinulle löydöksestä. Onnea tulevaan 'suhteeseesi'.

12

1105

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vittukunvituttaa1

      Samalla tavalla kävi mullekin, ainoana erona se etten saanut tautia. Tämäkin mies esitti kovasti rakastunutta, kunnes kahden vuoden seurustelun jälkeen kävi ilmi, että on etsinyt netistä jatkuvasti seuraa, piti kolmea eri prepaid-liittymää ym. Vielä jatkaa samaa temppuiluaan.. Miten kostaisin? Jotain tekisi mieli tehdä mutta pää lyö tyhjää... Vai onko paras kosto vain yrittää unohtaa koko paskiainen ja päästä yli tästä katkeruudesta?

      Ehkä en olisi niin katkera, jos en makselisi tuon miehen vuoksi tehtyjä velkoja vielä vuosia.. Joka ikinen kuukausi lainanlyhennyksen aikaan tyyppi muistuu mieleen..

      Tällä hetkellä on uusi nainen kierroksessa, tekisi mieli varoittaa tätä naista, mutta onkohan se viisasta tässä mielentilassa?? Etten vaikuta hänen silmissään katkeralta jätetyltä ja petetyltä naiselta.. mutta sehän minä nimenomaan olen!

      • Kosto ei

        kannata, unohda se ketku. Paha saa palkkansa. Jonakin päivänä.


    • sama täällä

      "Ehkä en olisi niin katkera, jos en makselisi tuon miehen vuoksi tehtyjä velkoja vielä vuosia.. Joka ikinen kuukausi lainanlyhennyksen aikaan tyyppi muistuu mieleen"..

    • vittukunvituttaa1

      Helpottavaa kuulla, että täältä löytyy kohtalotovereita :)

      En voi syyttää kuin itseäni, etten tajunnut ajoissa viheltää peliä poikki, vaan annoin kaiken jatkua. Hitto kun sitä delete-nappulaa ei voi käyttää omiin tunteisiin!

      Paha saa palkkansa, tavalla tai toisella, niin haluan uskoa. Ehkäpä tämä uusi rakas huomaa minkälainen mies hänellä on, toivoa sopii. Jos tietäisin kuka nainen on, varoittaisin häntä.. Kukaan ei ansaitse pettävää ja hyväksikäyttävää paskiaista elämäänsä! Voisikohan nää liian siniset silmät vaihtaa..? Auttaiskohan vaikka värilliset piilolinssit? ;)

    • jaajo2

      Eihän petturi apina mitään arvokasta pysty säilyttämään elämässä.
      Tarpeeksi kun on paska ja leikkii tunteilla niin uskon,että joku sille laittaa stopin.Edestään vielä löytää paskamaiset temppunsa korkojen kera.

    • t.miesSisäänLaukeava

      Ettekö te naiset tajua että me miehet emme vättämättä halua mitään vakavampaa JUURI SINUN kanssasi ?

      VOit olla ihan kiva ja hyvä sänkykumppani ja moni mies haluaa myös sinunkin nauttivan....mutta jos emme halua vakavasti sitoutua sinun kanssasi niin mikä siinä on niin vaikea ymmärtää?

      EI rakkaus tule väkisin. Ei kaikki naiset ole sellaisia joiden kanssa haluaisi todella vakiintua. Miksi ei sitten yhteinen hauskanpito ole kivaa ?

      Mä ainakin nautin naisen läheisyydestä. Olen steriloinut itseni jo kauan sitten...

      • siementäjät

        Hyvä että vastuullisena miehenä steriloit itsesi, ei sitten tule niitä tauteja!


      • On ok

        jos et esitä haluavasi vakiintua. Etkä kuseta.


      • Voi äiti näitä
        siementäjät kirjoitti:

        Hyvä että vastuullisena miehenä steriloit itsesi, ei sitten tule niitä tauteja!

        pöljiä!!!!!!!!
        Mistä sun päähän on tuommonen iskeytyny että meihen sterilisaatio estää tautien tarttumisen? Herkemminhän ne tarttuu kun ei tarvitse edes kortsua ehkäisyyn!'
        Lue ihmeessä vaikka netin sivuilta sukupuolitaudeista, ja käy vaikka lääkärissä jos olet tuohon miesten strelisaation ja sukupulitautien tarttumattoomuteen uskonu!
        Ja nyt eletään vuotta 2013, mutta jotkun varmasti jossain 1900 luvun alkupuolta!


    • Siemens yleiskoneet

      Se on hyvä vaan että nirppanokkia palautetaan välillä maan pinnalle. :)

      • hanki elämä

        Niinkö? Millä tavalla se on maan pinnalle palauttamista, jos toista käyttää hyväksi ja satuttaa? Voi hyvää päivää sun kanssasi! Ehkä olet yksi niistä, joista täällä kirjoitellaan. Säälin sinua. Kenties joku päivä sinäkin opit mitä on aito välittäminen, uskollisuus ja lojaalius, arvostus ja rehellisyys toista ihmistä kohtaan. Ainakin toivon niin.. Jos et opi, niin huonosti tulee käymään. Voi olla, että ne mainitsemasi nirppanokat vähenevät sinunkin elämästäsi ja loppupeleissä huomaat olevasi aivan yksin...


    • JKKO00

      NIIKKÖ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      99
      1214
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      67
      950
    3. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      213
      938
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      58
      922
    5. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      886
    6. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      236
      795
    7. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      755
    8. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      36
      748
    9. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      742
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      716
    11. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      650
    12. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      598
    13. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      42
      578
    14. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      494
    15. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      174
      490
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      478
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      457
    18. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      444
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      424
    20. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      39
      407
    Aihe