Kainuun hallintokokeilu

Jotkut kehtaavat väittää Kainuun hallintokokeilua menestykseksi.
Mitä menestystä siinä on jos lääkäriin ja hammaslääkäriin ei pääse.

Hallintokokeilu on myös jarruttanut kuntaliitoksia.
Niitä olisi jo varmaan tapahtunut ilman hallintokokeilua.
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lääkäritkin lähteneet muualle hallintokokeilun takia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


j-pennanen kirjoitti:

Jotkut kehtaavat väittää Kainuun hallintokokeilua menestykseksi.
Mitä menestystä siinä on jos lääkäriin ja hammaslääkäriin ei pääse.

Hallintokokeilu on myös jarruttanut kuntaliitoksia.
Niitä olisi jo varmaan tapahtunut ilman hallintokokeilua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu