Antakaa neuvoja mitä tehdä kun teinien äiti (tyttäreni) teki niin kuin oikeasti kuuluukin. Hän avioeron jälkeen halusi alkaa elää omaa elämääsä ja muutti englantiin (sai lapset nuorena).
Jätti tytöt tänne isälleen. Isä tietty rakastaa lapsiaan, muttei oikein ymmärrä teiniikäisiä tyttöjä. Mitä tai miten minä mummona voisin tehdä/auttaa tyttöjäni siis lapsenlapsiani varsinkin kun en tule oikein lasten isän kanssa toimeen.
Teinityttöjen mummi
2
222
Vastaukset
- Äidit aina oikeassa?
Miltä tyttäristä tuntui, kun äiti muutti Englantiin, "niin kuin oikeasti kuuluukin."
En oikeastaan ihmettele, että isällä on vaikeuksia heidän kanssaan.
Mutta sitä en ihmettele, että sinulla ja isällä on vaikeuksia, sillä isä ei ehkä ymmärrä, että olet maasta lähteneen äidin puolella. Isästä ehkä tuntuu, että tyttäriltä on liikaa vaatia asian ymmärtämistä ja hyväksymistä, mikä sinulle on selviö. - teinitytön äiti
Kyllähän se äidinrakkaus saattaa saada erilaisia vivahteita, varsinkin kun on mahdollisuus ihan ulkomaille lähteä. Itse odottelen, että teinini ovat opiskelunsa suorittaneet ja tiukasti työelämässä ja elämä uomissaan. Teini-ikäisten tyttöjen jättäminen ilman äitiä on aika julma toimenpide. Kyllä teinityttö tarvitsee äitiään vaikka isä rakastaisi kuinka, eikä siinä mummistakaan ole juuri apua.
Nyt vaan täytyy hakea kaikki mahdollinen tuki ja apu äitinsä hylkäämille tytöille ja ehdottomasti myös sille isälle joka jätettiin kuin hoomoilanen vastaamaan yksin yhteisestä projektista. Äidillä varmaan on vapautunut olo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1758517KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557727Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763900Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633786Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään702967Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211891