ASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASSDASDASDASDASDASDASDASDASDASDASDAS
Talous on romahtamassa
DASDASDASSSVR
2104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun talous on romahtamassa, asiasta pitää mennä kertomaan luukulle ja pää on pidettävä rauhallisena, elämme yhteiskunnasa, jossa pidetään huolta vaikeuksissa olevista, siihen meillä on varaa, eikä varmastikkaan sen suurempaa pahaa tällä kukaan halua kirjoituksillaan aiheuttaa, turhaa yltiöpäisyyttä vain on tasattu.
Ja jos virheitä on tullut tehtyä, niin ei sekään mitään, kun vähän pystyy ajattelemaan ja katselemaan ympärilleen, huomaa -jotta kaikki virheitä tekee, omat jutut vain saatavat paisua liian isoiksi, --pääkopasta pitää sillon kaivautua ulos katsomaan silmillä eteensä -ettei se maailma kaadu päälle niinsanotusti.
Kanssaihmisiin on pidettävä yhteyttä kaikesta huolimattavaikka vaikka sisällä tuntuukin pahalta, heidän mukana eläen ja tukea saaden pääsee vaikeiman yli.
Useanmalta meiltä on pohja elämältä ollut joskus pois, siitä sitä vain on sitten jollainkonstin koppuroitu yli,
Jaksamista toivotan sinulle, kaikille on suotava elämiseen puitteet, varmaan useampikin henkilö yhtyy toivotuksiini, kukin tavallaan.
Talouden kohentamiseksi on hyvä ruveta väsäämään valtiolle jotain raportteja ja tilannekatsauksia, niillä tienaa jonkun verran. Katso tästä:
http://www.ess.fi/?article=405197
Myös voi harkita pippelinheiluttajafilosofin hommia, kyllä siitäkin suolarahat saa.
http://kaksplus.fi/keskustelu/plussalaiset/mitas-nyt/2243118-himasen-700000a-opus-kymmenen-teesia-mitaan-sanomattomia-virkkeita/
Toivotan menestystä uusiin duuneihin!