Enkö kelpaa,enää hänelle,vaikka miehenä olen ulkonäöltäni ihan kunnossa. Miehenä omistan urheilullisen vartalon. Kuitenkin naisystäväni,katselee mielellään pornoa,isoja lihakksikkaita miehiä. Pornoa tulee sateliittikanavilta,netistä ja vaikka mistä. Naisystäväni katselee näitä. Pitäisikö minun kieltää tämä huvi häneltä. Enkö minä enää riitä. Eikös pornon katselu ole meidän miesten mieleen ? Eihän se naisille kuulu,vai kuuluuko ? Pelkään,että en enää riitä naisystävälleni. Hän elää pornomaailmassa ja fantasioissa.f
Naisystäväni katselee pornoa ?
17
895
Vastaukset
- lifemocker
no ompa kamalaa!
- Kansakouluun
Opettele kirjoittamaan.
- fantasiaa
Kansakouluun kirjoitti:
Opettele kirjoittamaan.
Mikä kirjoittamisessa vikana ?
- i dont understand
Mikä niin kamalaa ?
- Nami hunks
Etkö tiennyt että lähes 80% naisista katsoo PORNOA?
Nainen on visuaalinen olento siinä missä mieskin.
Nainen kiihottuu nuoresta hyväkroppaisesta Hunksista ja lihaksikkaasta paljaasta pinnasta.
http://www.youtube.com/watch?v=ikD85AS1txc- pornoo1
Uutta minulle,että naisetkin olisivat kiinnostuneet pornosta. Millaista pornoa sitten haluaisivat peiton alla. ?
- pornoelokuvat
En tiennyt,että 80% naisista katsoo pornoo. Tulos oli minulle yllättävä.
- peeniskateus
pornoa katseleva nainen haluaa nähdä isoja kulleja ei mitään lenkinpätkiä. siinä se syy
- nainen20
Miksi nainen ei saisi katsoa pornoa, mutta miesten pornon katsominen on kaikille normaalia ja okei? Onko tämä nyt tasa-arvoista? Itse olen nainen, enkä katso vapaa-ajallani pornoa, paitsi joskus miesystävän kanssa tulee yhdessä katsottua ja haettua sieltä lisäkipinää. Mutta miksi siis porno olisi yksin miesten etuoikeus? Tämä minua ihmetyttää. Oma miesystävänikin katsoo pornoa, mikä minua häiritsi suhteen alussa, mutta sellaista se nyt vain sattuu olemaan, ei sitä kannata ottaa turhan henkilökohtaisesti mikäli se ei vaikuta teidän seksielämäänne negatiivisesti. Mikäli pornon katselu on yhteiseltä seksiltä pois, ymmärrän miksi olet loukkaantunut. Mikäli ei, anna naisesi viettää myös omaa seksielämäänsä.
- oon nähny
naiset kattoo pornoo että näkis kunnon kauja.semmosii vehkeitä mitkä halkasee pers een.sitte ne fantisoi ja tyydyttää itteensä.
- Mieskani..
Kokemukseni mukaan naiset katsovat pornoa ihan samasta syystä kuin miehetkin, kiihottuakseen ja masturbointia varten. Jotkut hakevat sänkyyn uusia ideoita ja mielikuvilleen uusia fantasioita. Moni nainen fantasioi yllättävänkin rajuista jutuista, vaikkei välttämättä kokeilla haluaisikaan. Osa haaveilee parisuhteessa miehen kanssa tyttöjenvälisestä seksistäkin. Yllättävän moni katselee myös spermaa naamalle ja fistaustyyppistä pornoa ja tuntuu kiinnostavan pillun pumppauskin alipaineella turvoksiin. Älkäähän miehet aliarvioiko sen omankaan naisen mielikuvituksen lentoa..
- Tytöt katoo pornoo
Heinäkuussa 2012 tehdyn tutkimuksen mukaan 20 % suomalaislapsista aloittavat seksin jo alle 14-vuotiaina:
5 % alle 12-vuotiaana
2 % 12-vuotiaana
11 % 13-vuotiaina
Prosenttiosuudet kasvavat mitä vanhemmasta teinistä on kyse.
Yle Uutisten mukaan Väestöliiton tutkimus paljasti, että jo alakoululaiset katsovat pornoa internetissä päivittäin.
Tutkimuksen mukaan lähes kaikki 14-16-vuotiaista kertoo katsovansa pornoa säännöllisesti kotitietokoneillaan tai matkapuhelimillaan.
Tutkimuksen mukaan 12-17 vuotiaat teinit ovat nettiPORNON SUURkuluttajia.
Tutkimuksesta selvisi myös että yli 90% teineistä on katsonut pornoa.
Eli erittäin todennäköisesti se sinunkin viaton pikkukullanmuru katsoo netistä pornoa lähes päivittän ja masturboi.
Ensimmäiset pornon katselukokemukset olivat keskimäärin n. 11-vuotiaana.
Eli jopa alle 10-vuotiaatkin siis katsovat pornoa.
Sama tutkimus kertoi että tytöt katsovat pornoa lähes yhtäpaljon
kuin pojat eli myös tyttärenne todennäköisesti katsovat nettipornoa!!!!!!!!
Teinit katsovat yli puoltoista tuntia pornoa viikossa, useat huomattavasti enemmän.
Alakouluikäisten kokemukset pornosta ovat lisääntyneet merkittävästi 2000-luvulla.
Mannerheimin lastensuojeluliiton mukaan 8–10-vuotiaiden lasten nettipornoon liittyvät yhteydenotot ovat kaksinkertaistuneet 2000-luvun alusta.
Ilta-Sanomat uutisoi muun muassa, kuinka netin keskustelupalstoilla vanhemmat ovat järkyttyneinä kertoneet jopa 10–11-vuotiaiden seksipuuhista.
Nyt kun kasvaa uusi sukupolvi joka on katsellut pornoa jo ihan pienestä pitäen niin myös naiset tulevat tulevaisuudessa katsomaan enemmän pornoa?! - 112233
Kyllä sitä naisetkin voi katsoa eihän ne puusta ole ei se mitään vaarallista ole.
- jaaaahasd
Ite oon kattellu pornoo ihan kuulkaa samasta syystä ku miehetki ja en tajuu et mikä siin on et se olis joku miesten etuoikeus ? :D huhhuh...
- vainain
Otsikon kysymykseesi vastauksena naisystäväsi tarvitsee kunnon panoa, niin ettei se asia tule viikkoon mieleen. Kun sinä et pysty siihen, naisystäväsi katsoo paremman puutteessa pornoa, jossa on isokaluisia tyyppejä jyystämässä.
- tittelintuure2
itse katson pornoa, kun haluan harrastaa sooloa. Miehellä on erektio-ongelma, ja minä olen nainen, joka tarvitsee säännöllisesti. Kun katson pornoa, kostun ja haluan sitten sooloilla ja samalla kyllä mietin näkemääni. Ihan mahanpohjassa tuntuu, kun nään hyvin tehtyä pornoa. Kumppanini kanssa en kuitenkaan haaveile elokuvien miehistä, hän kelpaa sellaisenaan, jos joskus innostuu.
- suihingg
Minä ainakin katson mielelläni vähän rajumpaa pornoa ja sellaista missä on useampi mies ja peppupanoa... Näitä kun en mieheltäni saa ja muutenkin olen sänkypuuhissa se aktiivisempi, en saa tarpeeksi. Parempi porno kuin vieraisiin lähteminen. Jotenkin en usko että kyse olisi siitä ettet sinä kelpaisi, kyllä me naisetkin masturboidaan ja fantasioidaan ja meille yleensä riittää ihan tavallinen mies.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063230Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1581259Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.47829