Apuja! halpa majoitus lontoo? alle 18v.

aloittelija96

Terve ! sellaista kyselisin ja apuja tahtoisin, kun olisin lähdössä opiskelu kaverin kanssa lontooseen kesällä 13 ensimmäistä kerttaa ja tahtoisin vinkkejä ja kokemuuksia?

-eli tarkoituksena olisi lähteä lontooseen keskusta alueen läheisyyten jos ei jopa keskustaan, niin miten majoitus mahdollista varata alle 18v ja tietysti mahdollisimman halvalla pitäisi selvitä. sopiva siisti hotelli keskustasta josta yksi 2 hengen huone rittäisi aijaksi noin viikko.? onko lontoon taksit luotettavia ja entäs hinta? ilmeisesti lontoossa on apple store missä se sijaitsee? mitä nähtävyyksiä suosittelisit kun tekniikka-, grafiikka- puolen työt kiinostaa. ?

- ois hyvä jos hotelli huoneessa ois jotenki mahollista keittää vettä?

-kiitos jo valmiiksi apu tulee todellakin tarpeesen!

4

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lontooveteraani1

      Lontoo on täynnä edullisia hostelleja. Keskustassa on esim. Generator Hostel London (palkittu parhaana edullisena majapaikkana 2009)http://generatorhostels.com/en/destinations/london/ Googleta: Lontoon hostellit, niin löytyy lisää...Ne mustat taxit on ihan luotettavia tosin aika kalliita. Kannattaa hankkia viikon travelcard ja käyttää bussia ja metroa. Myöhään liikkuessa on hyvä muistaa että ei mene tyhjään metrovaunuun ja bussissa yläkertaan ja välttää muutenkin epämääräisiä alueita. Sciense museo on ilmainen jos tekniikka kiinnostaa.

    • aloittelija69

      kiitos! paljon tuosta on jo paljo apua! (: tiedätkö on ko mahdollista tässä kyseisse generator hostellissa mahd varata huone alle 18v? (: ja lunaastaa se koska ei vielä siihen ikää keretä ens kesäksi! .. :)

      -kiittäen aloittaja.

      • nukuhyvin

        generator yö maksaa kesällä n.90-100 e,pirvate huone/2h kahdelle,ilman toilettia.katsokaa vähän keskustan ulkopuolelta esim väliltä lentokenttä-keskusta..saattaa löytyä ihan oikea hotelli.samaan hintaan..metrolla pääsee hyvin eikä se ole turvaton.kerron lisää jos haluatte tietää vielä muuta


    • ksdjkgjjdsjgjdsg

      Jos halvalla haluaa päästä, niin kannattaa etsiä majapaikkaa keskustan ulkopuolelta.
      Metrolla pääsee kuitenkin vähän sivummastakin keskustaan nopeasti ja helposti.
      Hinnat on keskustassa yleensä 80-90eurosta ylöspäin hengeltä per yö. Keskustan ulkopuolella jostain hostellin yhteishuoneesta voi saada yöpaikan alle 40euroonkin.

      Lontoon taksit on hyviä ja taksikuskit erittäin hyvin perillä kaupungista ja taksikuskeilta saa hyviä neuvoja jos kaipaa tekemistä, ravintolaa yms.
      Mutta taksit on lontoossa kalliita. Kalliimpia kuin suomessa, eli ne ei yleensä ole kauheen hyvä vaihtoehto kun metrolla pääsee halvemmalla ja yleensä jopa nopeemmin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      196
      6999
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      49
      2646
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2199
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1543
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      137
      1511
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1160
    7. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      17
      1109
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      37
      1104
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1087
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      46
      987
    Aihe