Kuopion miehet

Iina

Tällä palstalla on ollut keskustelua ilkeistä naisista Kuopiossa ja miesten käyttäytymisestä. Haluaisin antaa oman mielipiteeni (huom. oman) asiaan. Olen asunut työni puolesta viimeisen viiden vuoden aikana neljällä eri paikkakunnalla, Jyväskylässä, Tampereella, Oulussa ja Kuopiossa. Mitä miesten käyttäytymiseen tulee niin ikävä kyllä täytyy sanoa että ylivoimasesti eniten häiritsevästi käyttäytyviä, epäkohteliaita ja suoranaisia rivouksia huutelevia miehiä olen kohdannut..Kuopiossa. En tietenkään tarkoita että kaikki miehet Kuopiossa ovat sellaisia mutta jos jollain tapaa pitää asiaa vertailla niin näin se vaan on. Ymmärrän täysin miksi jotkut täällä ja myös muiden kaupungien palstoilla valittelevat sitä että naiset olisivat ilkeitä tai suorastaan v-maisiä miehiä kohtaan. Itsestäni tulee välittömästi myös tällainen jos joku ei kerta sanomalta ymmärrä että, ei kiitos. Ja kun näitä kohtaa useamman illassa tai päivässä niin en ihmettele yhtään Kuopiolaisten enkä muidenkaan kaupunkien naisten käytöstä. Erittäin mukavia ja symppiksiä miehiä on paljon myös Kuopiossa mutta jokaiseen kaupunkiin mahtuu muutama "mätä omena". Tsemppiä kaikille Kuopion pojille ja miehille. Ensi vuonna tavataan taas. Ja lippu korkealle kaikki Kuopion naiset.

7

1027

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hellu

      Jopa loppui miesten kitinä kun joku kerrankin puhui asiaa..Hyvä Iina! Pitkälti samoilla linjoilla myös minä. Mutta on täällä ihaniakin miehiä. Oma kulta mm. Hyvää syksyä kaikille!

    • Myös monissa paikoissa asunut

      Minäkin olen viimeisen viiden vuoden aikana asunut työni vuoksi useassa paikassa, mm. Kuopiossa, Kajaanissa, Oulussa, Jyväskylässä, Vaasassa, Seinäjoella, jne. Tällä hetkellä asun Helsingissä. En ole eläissäni nähnyt niin sikamaisia miehiä kuin helsinkiläiset miehet!!! Hyi helvetti! Kuopiolaiset ovat siihen verrattuna kyllä enkeleitä. Minäkin olen joiltakin valopäiltä kuullut Kuopiossa huutelua, mutta se on kilttiä siihen, mitä Helsingissä kuulee. Tulepas Iina tyttö kokeilemaan mitä on asua Helsingissä ja kerro sitten, kun sinulle huudellaan, että kumpi oli parempi? Onko kivempaa kuulla suhteellisen asiallista Kuopiossa vai todella törkyä Helsingissä?

      • Helsinkiläinen

        Helsingissä asuu _huomattavasti_ enemmän maahanmuuttajia (lue:somaleita) joiden vuoksi varsinkaan nuoren naisen elämä ei ole ainakaan yksin kovin hauskaa näiden seassa.

        Eipä sillä kyllä miehetkin näistä loisista joutuu kärsimään.


    • nainen

      en tiedä missä on vika, olen sivistynyt, huumorintajuinen, hauska, iloinen tavallinen normaali kaikin puolin naisihminen, mutta täältä kuopiosta ei löydy tavallisia kolmekymppisiä vapaita ja normaaleja miehiä. Asun vielä toistaiseksi kuopiossa, mutta kaikki kivat miehet, myös oma, tuntuvat asuvan jossain muualla kuin täällä. Tää on ihme paikka, valitettavasti!

      • myös nainen

        Mitä sä miestä etsit, jos sulla jo semmoinen kerran on ?


      • Z-Z

        Hyvät viedään käsistä. Jäljelle jää vain rusinat pohjalle.


      • .....

        Kuopion miehillä on rima sen verran korkeella, et kuka tahansa ei heille kelpaa, mitä sitten tarkoitatkin, niin normaaleita (ja vapaita) miehiä kyllä löytyy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1682
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1640
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1525
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1508
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe