Valamo?

Lue

www.sotkamolehti.fi
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa lukea.
Onpa kova juttu.

Äänestä

www.sotkamolehti.fi kertoo

Äänestä

No on Haloselle rankka juttu! Potkujen saajan vihjailua ja panettelua entistä työnantajaa kohtaan. Jos on epäonnistunut, niin ainahan se on jonkun toisen vika.
Siis mikä yksityinen säätiö? Tuskin se olisi mahdollista siirtää mihin tahansa varoja ja kuka Valamonkin omistaa - kirkko vai säätiö?
Valamon mukaan Halosen potkujen syy oli epäonnistuminen Valamon talouden kuntoon saattamisessa. Arkkipiispahan Halosen aikoinaan sinne valitsi ja nyt erotti, kun mies ei onnitunut työssään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko noin kirjoitti:

Lue

www.sotkamolehti.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu