Löytyi tälläinen linkki http://www.kolumbus.fi/mika.ebeling/abortti.htm
Abortista
4
623
Vastaukset
- äiti
laittaa tällaista materiaalia näille sivuille. Toki sananvapaus on sallittava. Mahdollisesti lähettäjän tarkoituksena onkin provokaatio kiihkeään ajatustenvaihtoon monelle vaikeasta asiasta?
Abortti on jokaisen naisen henkilökohtainen ratkaisu eikä koskaan helppoa. Ei tarvitse moralisoida, vaikkei sitä hyväksyisikään.
Älkää hyvät aborttia miettivät nuoret tytöt ja naiset antako tämän abortinvastustajan vaikuttaa päätöksiinne
http://www.kolumbus.fi/mika.ebeling/
Tämä mies ei ole kertaakaan synnyttänyt tai ollut raskaana eikä tiedä asiasta yhtikäs mitään :)
Toivon jokaiselle raskauden keskeyttämistä / jatkamista miettivälle rohkeutta tehdä sellainen ratkaisu, jonka omalla kohdallaan kokee parhaaksi.- krisse
hyvä äiti,
miksei aborttia harkitseva nainen tai tyttö saisi nähdä "henkilökohtaisen ratkaisunsa" seurauksia?! tämä palsta on abortti-palsta, siispä juuri oikea palsta abortoitujen vauvojen kuvien esittämiseen.
JOS HARRASTAT SEKSIÄ - suojattua tai suojaamatonta - SEURAUKSENA VOI OLLA RASKAUS. OTA VASTUU TEOISTASI, ÄLÄKÄ MURHAA VIATONTA VAUVAASI!
abortille on ainakin kaksi vaihtoehtoa: lapsen saaminen ja kasvattaminen, tai adoptio. - yksi abortin tehnyt
krisse kirjoitti:
hyvä äiti,
miksei aborttia harkitseva nainen tai tyttö saisi nähdä "henkilökohtaisen ratkaisunsa" seurauksia?! tämä palsta on abortti-palsta, siispä juuri oikea palsta abortoitujen vauvojen kuvien esittämiseen.
JOS HARRASTAT SEKSIÄ - suojattua tai suojaamatonta - SEURAUKSENA VOI OLLA RASKAUS. OTA VASTUU TEOISTASI, ÄLÄKÄ MURHAA VIATONTA VAUVAASI!
abortille on ainakin kaksi vaihtoehtoa: lapsen saaminen ja kasvattaminen, tai adoptio.Jos käytän ehkäisyä ( mikään ehkäisy ei ole 100% varma ) voi se kohdallani pettää, jos lapsen haluan niin silloinhan ehkäisy jätetään pois. Mielestäni lapsen pitää saada syntyä tilanteessa jossa se on maailmaan tervetullut eikä sen takia että ehkäisy on pettänyt ja elämäntilanteeni lapselle ei ole kiitollinen. Eikö nämä vahinkolaukaukset ole lastesuojelun huostassa!!!!
- biina
kuvissa olevat sikiöt ovat jo pitkästi yli puolen välin.... eivät siis 10-12viikkoisia, suomessahan abortti on mahollista tehä ennen kuinraskausviikkoja on 12 täynnä.. vielä 12 viikkoinen sikiö on suhteellisen pieni.....
tässä lainaus odottajan kalenterista!!
Rv 12:
Sikiö on jo tunnistettavissa vauvaksi, vaikka pää onkin 4. raskauskuukauden alussa suhteettoman suuri ja vartalo pieni ja hintelä. Sikiö on noin 9 cm pitkä ja painaa alle 20 g.
että semmoista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399216Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748034Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625813William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542397Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62114Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821759Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201705Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921470Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71418Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401389