Kannattaako hirvensalmelle muuttaa perheellisen? Suvaitaanko muualta tulleita? Ok tonttien hinnat taajamassa/lähellä sitä?
Muutto hirvensalmelle?
15
653
Vastaukset
- ihan ok
En tiijä hinnoista mutta kyllähän täällä asustelee jos riittää nää palvelut.Ja jos on auto ni äkkiihän Mikkeliin ajaa.Tämä on sellainen kylä jos todella haluut omaa rauhaa sen saat. Mut jos erehdyt väärän ihmisen kanssa kaveeraan edes hiukan(naapurin juoppo lainaa sokerii tai kahvii) niin eroon et pääse.Jos vähänkin otat alkoholia ja EREHDYT kutsumaan mukavan naapurin kaljalle et eroon pääse.Mutta jos pysyt omissa ja perheen kanssa niin sitä ongelmaa ei ole. Kaunista täällä on ja suurin osa ihmisistä mukavii ja ystävällisii.Palvelu on moitteetonta kaupassa, pankissa apteekissa.Mutta minä en lähtisi ainakaan tonttiin laittamaan rahaa täällä.On niitä jotka ikänsä viihtyvät, ja niitä jotka ei kestä vuottakaan. Minä olen ollut vuoden ja luulisin että olen jo kotiutunut.Ja suvaitaanko muualta tulleet? Kovin on uteliasta tää porukka, kaikki tietää heti jos johonkin joku uusi tullut.Mutta siinäkin auttaa se että et omasta elämästäsi paljoo puhele. Täällä jutut muuttuu sen mukaan montako on kertojaa.Mutta kaikin puolin rauhallinen ja kiva paikka.
- paskoja88
Eli melkosen paska mesta on!!
- Rauhan mies
Jos haluaa asua rauhassa maailman melskeeltä, niin on paikka vailla vertaa.
- Metsä huutaa
Siihen se kaikki Hirvensalmella jääkin.
- kaduttaa
¨No en varmaan olisi muuttanut jos olisin tiennyt miten sisäpiiriläisiä asukkaat ovat.
Tänne jos tulet niin tosi vaikiaa päästä poies.
Juoruakkoja ja ukkoja kylä täysi,harkitse tarkkaan......- ookotee
asuntojen hinnat sulaa ainankin,seuranneena voi sanoa että yhdenkin kohteen hinta on puolittunut vuodessa,ei normaalia toimintaa,ellei ole vouti perässä:)
- Lottovoitto kiertoon
ookotee kirjoitti:
asuntojen hinnat sulaa ainankin,seuranneena voi sanoa että yhdenkin kohteen hinta on puolittunut vuodessa,ei normaalia toimintaa,ellei ole vouti perässä:)
Löytyiskö Hirvensalmelta yli millin kivitaloa? Lautamajoista en ole kiinnostunut. Olisi halukkuutta sijoittaa rahhoo.
- yes-yes
Lottovoitto kiertoon kirjoitti:
Löytyiskö Hirvensalmelta yli millin kivitaloa? Lautamajoista en ole kiinnostunut. Olisi halukkuutta sijoittaa rahhoo.
Jos on rahaa noin paljon, niin eikö kannata palkata talon etsijä ihan rahalla? :)
- onhan näitä taloja
Lottovoitto kiertoon kirjoitti:
Löytyiskö Hirvensalmelta yli millin kivitaloa? Lautamajoista en ole kiinnostunut. Olisi halukkuutta sijoittaa rahhoo.
- Salmelaisex?
Miäkiin muuttasin hirvensalmelle jos lotossa voittaisin.
- vuokralainen11
Minäkin muuttaisin tänne, jos en vielä asuisi täällä. Mutta kun asun, pois en pääse.
- On on
Onhan paikkakunnalla tasokas ravintola. SEO hähähähääääää
- Lotto ja Jokeri
SEO on baari missä myyjä tietää asiasi paremmin kun sinä itse. voi käydä kysymässä mitä on viikonloppuna tehnyt jos itse ei satu muistamaan. ja saahan sieltä hyvää palveluakin melkein.
- oletko rupusakkia
Ei se ole "melkein hyvää palvelua", jos voi käydä kysymässä mitä on viikonloppuna tehnyt, kun ja jos itse ei satu muistamaan. Se on erinomaista palvelua hankalahkon asiakasaineksen kanssa.
Tokihan valtaosa käyttäytyy asianmukaisesti ja vain pieni joukko on näitä laitapuolen kulkijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1008751
- 474319
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021946Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html381516- 241460
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341199Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121180Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53887Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31862Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837