Asiallinen hotelli

Varsovassa?

Ehdotuksia, kiitos! Siis asiallinen, hyvä ja kohtuuhintainen hotelli Varsovan keskustassa.

3

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehdotus: Kuukauden verran ennen lähtöä (paras ajankohta) tee etsinnän vaikkapa hotellivertailut.fi sivuston välityksellä (tai trivagon, tai hotelscombined.com jne.). Tehdäänpä nyt haku päiville la/su 23/24 maaliskuuta (2hh, 1 yö) ja mitä nyt sitten tässä nähdään...

      No niin, aloitetaan neljän- ja viiden tähden hotelleista. Nämä ovat korkeatasoisia aivan kaikki, joten tärkeä on lähinnä sijainti ja hinta.
      Sofitel Victoria, viiden tähden loistohotelli, 63€. Lyömätön hinta, hyvä paikka.
      The Westin Warsaw, erinomainen, 49€, mutta aamiainen ei sisälly. Itse hotelli saa täydet pisteet.
      Radisson Blu Centrum 60 euroa, tosi hyvä.
      Polonia Palace Hotel - yöpyjien hyvät arviot, itse en tunne
      Marriott Warsaw Hotel - viiden tähden pilvenpiirtäjä. Viimeksi valitsin tämän. Pelkän aamiaisen vuoksi olisi kannattanutkin. Näin monipuolista aamiaisvalikoimaa en ole nähnyt vuosiin. Kokki tekee ruuat myös tilauksesta. Tämä kaikki hintaan 68 euroa/2hh. Aivan käsittämätöntä!
      Novotel Warszawa Centrum - neljän tähden, hyvä, huone 48 euroa mutta ilman aamiaista
      Mercure Warszawa Grand - "vain" neljän tähden, mutta hyvin perinteikäs, erinomainen. 46 euroa ilman aamiaista, 59 aamiaisella.
      Sitten viiden tähden Sheraton, Hilton, Le Meridien, Intercontinental... kaikki loistohotelleja.

      Hinta on toki huomattavasti kalliimpi arkisin, mutta hinta/laatu suhde joka tapauksessa erinomainen.

      Kolmen tähden... niistäkin suuri osa on hyviä, mutta ainakin viikonloppuisin loistohotellit tarjoavat enemmän.

      • warsaw

        Dtc on aivan ydinkeskustassa ja edullinen. Alakerrassa sijaitsee erittäin suosittu ravintola Sotamies Sveik


    • parga

      Me oltiin siinä keskustan Novotelissa, joka oli kyllä kaikinpuolin hyvä. Valtavan isohan se on.. Onneksi saatiin huone tosi ylhäältä - kivat näköalat! Loistava aamiainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2013
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1707
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1190
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      76
      1182
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1140
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1027
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      997
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      946
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      927
    Aihe