Millaisia kameroita ovat Minolta G600 ja Minolta dimage z-1? Kumpaa suosittelisit ensimmäiseksi kameraksi? Onko jollakin kokemusta/tuntemusta?
G600 vai Dimage z-1?
3
2540
Vastaukset
- Dimage
Itse ostin keväällä ekaksi digiksi Z 1:n ja olen ollut erittäin tyytyväinen. Pirun nopea kamera ja kaikki säädettävissä myös manuaalisesti. Ulkopuolisia tuntuu myös kiinnostavan kovasti, moni on kysellyt kamerasta.
- ekadigi
ostin kans kesällä ja on tosi loistava, zoomi
hyvä pääsee lähelle, video kans erittäin hyvä.
helppo käyttää. nyt muuten verkkokauppa.com
myydään hintaan 279,-, itse ostin akibalta ja
maksoin 328,-. suosittelen.
- Mara
Minulla on Minolta Dimage Z1 ja harrastan sekä lintujen että perhosten kuvaamista. Ostin sen heti kun se tuli markkinoille ja mielestäni hinta-laatusuhde on kohdallaan ja olen napsinut sillä n. 4000 kuvaa vajaassa vuodessa. Nyt on jo myynnissä malli Z3 4 Megan kennolla, liikkeen vaimentimella ja 12X-zoomilla. Kameraa myy mm. verkkokappa.com ja ON/OFF liikkeet. Eli ostoaikeissa olevan kannattaa hankkia tämä uusi versio. Tietoa löytyy osoitteesta http://www.minolta.fi. Itse odottelen Panasonicin Lumix DMC-FZ20:n myyntiintuloa, koska siihen saa myös 1,5 x telelisäkkeen 12 kertaisen zoomin lisäksi ja siinä on 5 MB:n kenno. Se on lintukuvauksessa merkittävä parannus ja lisäksi 5 MB:n kuvassa on enemmän varaa rajaamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245130Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1614144Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143537Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673106- 892879
- 432703
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1522677Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282483- 201725
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221671