Kun tv2 tarjosi yhdistetyn mäkihyppyä ja parisprinttia jälkilähetyksenä, niin onneksi yle fem tarjosi parisprintin karsinnat suorana. Ei ruotsinkielikään haitannut, saihan siinä vähän kielioppiharjoitusta ja kaiken tärkein asia oli että mahdolliset haastattelut tapahtuivat hiihtosuoritusten jälkeen. Tv2:sta tulee kaiken maailman kissanristiäisiä ennen kisaa, kuten naurettava iskun paikka, joka on kuin varta vasten tehty Muraselle, haastatteluja tulee usein ja melkein aina hiihtokisan päälle. Tuntuu että tv2:n tärkein prioriteetti on hyvät haastattelut, eihän se mitään jos kisa ratkeaa haastattelun aikana... :)
Näin ollen taidan siirtyä seuraamaan hiihtokista yle fem:n puolelle, pitäköön tv2 paskan jauhantansa yms itse kisatapahtumiin kuulumattomat lisät.
Näin ollen taidan siirtyä seuraamaan hiihtokista yle fem:n puolelle, pitäköön tv2 paskan jauhantansa yms itse kisatapahtumiin kuulumattomat lisät.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olet tosikko fuckface.Hanki elämä.
Kyllä muakin ihmetyttää kun kaikkialla, myös TV:ssä (nousseeet lupamaksut, joihin kaikkien on pakolla osallistuttava) ym. eletään "tarkan markan" aikoja niin yle:llä on varaa kuljettaa mukanaan kaiken maailman "asiantuntijoita" niin kuin nytkin.Jokuhan tämänkin porukan matkat ja oleskelun/elämisen maksaa!! Ja se on kansa siis ME, sinä ja minä.Ja totta on ettei heidän viisauksiaan ja ns. "asian tuntemusta" tarvittaisi.Näytettäisiin silloinkin kisoja ja tapahtumia.