Eikö Hollolan immeiset tiedä,mikä on roskis? Varjele,kuinka paljon sitä roskiskamaa on maassa.
Kovin roskainen Hollola :(
Katselija
4314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ikävä kyllä. Mcdonald olisi lopetettava tai ainakin mukaan myynti olisi. Autoilija (lue BMW kuski soramäentien suunnalta) saa aina syötyä oman purilaisen ennen turkumäkeä, jossa heittää roskat ikkunasta ulos.
Hollolan kuntakeskus on ruma .
Katselijakin voi ottaa roskanmaasta ja laittaa roskikseen. Kyllä se on järkyttävää että oman kunnan nuoriso ei ymmärrä roskiaan laittaa roskikseen. Olisi hienoasia, että pidettäisi ympäristö siistinä ja arvostettaisi kotikuntamme arvoa. Näyttäkää nuoriso, että osaatte olla siistejä. Mutta mikä on kotikasvatus, mitä siellä opetetaan roskaamisesta ja ympäristön töhrimisestä? Kaikki tulee yhteiskunnalle kalliiksi , jos ne joudutaan siivoamaan ulkopuolisella .
Hollolan epäsiisteimmät yritysten jullkisivut ja lähiympäristö ovat: 1. ABC Hollola 2. Robinhood. Miksi ei koko kesän aikana ole poistettu yhtään roskaa, vain tuuliko huolehtii roskien siirtämisestä naapureiden tonteille?