Eikö Hollolan immeiset tiedä,mikä on roskis? Varjele,kuinka paljon sitä roskiskamaa on maassa.
Kovin roskainen Hollola :(
4
268
Vastaukset
- suncar
ikävä kyllä. Mcdonald olisi lopetettava tai ainakin mukaan myynti olisi. Autoilija (lue BMW kuski soramäentien suunnalta) saa aina syötyä oman purilaisen ennen turkumäkeä, jossa heittää roskat ikkunasta ulos.
- trtrtr1
Hollolan kuntakeskus on ruma .
- Opri6
Katselijakin voi ottaa roskanmaasta ja laittaa roskikseen. Kyllä se on järkyttävää että oman kunnan nuoriso ei ymmärrä roskiaan laittaa roskikseen. Olisi hienoasia, että pidettäisi ympäristö siistinä ja arvostettaisi kotikuntamme arvoa. Näyttäkää nuoriso, että osaatte olla siistejä. Mutta mikä on kotikasvatus, mitä siellä opetetaan roskaamisesta ja ympäristön töhrimisestä? Kaikki tulee yhteiskunnalle kalliiksi , jos ne joudutaan siivoamaan ulkopuolisella .
- Siisteyttä kaipaava
Hollolan epäsiisteimmät yritysten jullkisivut ja lähiympäristö ovat: 1. ABC Hollola 2. Robinhood. Miksi ei koko kesän aikana ole poistettu yhtään roskaa, vain tuuliko huolehtii roskien siirtämisestä naapureiden tonteille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17722362Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant769574Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.377567Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846365SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886056Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot465055HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1114698Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1034445Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942165Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821429