Svetogorskin jonot?

Onko totta nuo sveton pitkät jonot (4tuntia)?
4353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei. Sinne pääsee yleensä aina ajamaan suoraan tullialueelle.
Ystävälliset virkailijat hakevat sinulta passin ja tullipaperit suoraan autosta, ettei sinun tarvitse nousta auton lämmöstä ulos kylmään seisoskelemaan ja lopuksi toivottavat hyvää matkaa

Äänestä

saako niiltä venäjän tullin naisilta ostettua pilluu???

Äänestä

Ei saa, mutta ne antavat sinulle ihan ilmaiseksi jos vaan kelpaa. Lisäksi ne lastaavat autosi täyteen viinaa ja tupakkaa, eikä maksa mitään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostpetteri kirjoitti:

Onko totta nuo sveton pitkät jonot (4tuntia)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu