Vihaan

..?

en sinua

...tai anna minun tulla
6248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mutta joku on kuitenkin niin ymmärtänyt .. ?

Äänestä

Sitä mitä teet ei voi kuvata kuin sanalla viha.

Äänestä

Miksi kuitenkin ensimmäinen sanasi on viha ? Rakkauspalstalla ?

Äänestä

Sekavaksi meni, jotenkin.Voitko ottaa uudestaan jos haluat tulla ymmärretyksi?

Äänestä

Mitä osaa tuosta et ymmärtänyt?

Rakkaudessakin voi tuntea vihaa, jos toinen satuttaa toista esim. välinpitämättömyydellään tai ei vastaa halutulla tavalla tunteisiin. Silloin loukattu osapuoli haluaa myös tehdä samoin ja korvata omat tunteensa vihalla ja käskemällä toista pysymään kaukana hänestä vaikka kuitenkin haluaa juuri päinvastaista, haluaa vihallaan herättää ja saada toisen huomion itseensä, kun muu konsti ei auta.

Äänestä

Kummallista ja mutkikasta taktiikkaa ainakin minunlaiselle mutkattomalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tule ja ole kirjoitti:

..?

en sinua

...tai anna minun tulla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu