PELIN HENKI

makarooni71

Ihmettelen mistä on kysymys tässä? Osaako kukaan vastata?

Konsultointi Lehtovaaran historia ja nykyisyys -10 vuotta Tampereella?

Vaajatalon edustus
Kodikastalon edustus
Finndomokodin edustus
Konsultointi Lehtovaaran edustus
Kodikastalon edustus
Lakka kivitalon edustus
Hauskaks talon edustus

Onko luotettava? Edustus ainakin vaihtuu tiheästi.
Ei meidän firma konkurssia tee, nimi vain vaihtelee, vai?

OLen kuullut negatiivista palautetta Lehtovaaran toiminnasta eri rakennuksilta ja kiinnostaisi tietää muiden kokemuksia, että uskaltaako heidän kanssa tehdä talokauppaa tai yleensäkään mitään rakentamiseen liittyvää, jos vaikka edustus vaihtúu kesken rakentamisen.

7

790

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikennähnyt

      Olen tässä muutamia työmaita nähnyt ja ei voi ainakaan suositella. Tosin kivan nimen ovat Firmalle keksineet HausKaks :)

    • eräs asiakas

      Vaajatalo oli eräs Finndomo-konsernin vanhoista tuotemerkeistä, Finndomokoti taas tuoreempi tuotemerkki. Jossain vaiheessa ovat sitten vaihtaneet Kodikas-talojen edustajiksi, mikä ei ilmeisesti ollut huono veto, koska Finndomo on nyt yrityssaneerauksessa. Konsultointi Lehtovaara (ennen) ja HausKaks (nykyään) taas eivät ole mitään edustuksia, vaan firman itsensä nimiä. Onko tuo nyt niin ihmeellistä, jos yritys kerran kymmenessä vuodessa vaihtaa edustuksiaan ja nimeään? Tietääkseni yritys on kuitenkin sama, vain nimi on muuttunut.

    • sepuli

      Onko kellään tuorempaa tietoa/kokemuksia Lehtovaarasta/Hauskaks/Kodikas?
      Onko kellään kokemuksia ko-ti firmasta?

      • Aikaa menny omasta

        Henkilökohtasta kokemusta tästä Vaarasta on rakennusajoilta: rahasti härskisti kaikesta! On suht ystävälline, jos hommat suju, mut alko jutteleen isoil akkosil, jos sukset meni ristii. Tehtaanasentajat oli ammattilaisia jostain pohjosesta keski Suomesta, mut Vaaran omat jatkajat. Voi sen ### sentäs.

        Kodikkaalle tais väkeä siirtyy Fintomolta. Hyvä virma ehkäpä, kun puutalon ja vaajatalon väkeä siirtyny sinne.


      • Messutalo 2012
        Aikaa menny omasta kirjoitti:

        Henkilökohtasta kokemusta tästä Vaarasta on rakennusajoilta: rahasti härskisti kaikesta! On suht ystävälline, jos hommat suju, mut alko jutteleen isoil akkosil, jos sukset meni ristii. Tehtaanasentajat oli ammattilaisia jostain pohjosesta keski Suomesta, mut Vaaran omat jatkajat. Voi sen ### sentäs.

        Kodikkaalle tais väkeä siirtyy Fintomolta. Hyvä virma ehkäpä, kun puutalon ja vaajatalon väkeä siirtyny sinne.

        Hauskaks oy = Lehtovaara oy molemmat hyviä
        Yrityksiä edustavat talotehtaita ja ovat arkkitehti
        / rakennus konsultointi ja valvonta yrityksiä. Lehtovaata oy:n omistaja myi yrityksensä ja yritys jakautui kahdeksi ltj invest ja hauskaks oy. Urakoitsijana voin sanoa että molemmat hyviä vaihtoehtoja korkea luokkaista osaamista ja urakoiden hallintaa löytyy molemmilta. Edustukset muuttuvat koska massakin on suuri jos talo tehdas ei pysty tuottamaan sitä mitä myyjä tilaa on syytä vaihtaa edustus parempaan. Voisitte joskus miettiä enen kuin kirjoitatte. Voi vaikka olla että suomessa on rehellisiä yrityksiä ilman koijauksia. Jos yritetään niin ei myydä paskaa vaan pyritään olemaan parhaita ja palvelemaan asiakkaita ja niiden tarpeita.


      • Anonyymi

        Kukas täällä nyt kehumaan alkais?
        Katso suomi 24:n palstoja ja mieti kuka täällä kenenkään palveluja ylistää?
        Anonyymeina keksitään vielä kilpailijasta ikäviä valeitakin.


    • paljon mainosta tääl

      Taitaa olla mainos tuo edellinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      145
      6783
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2488
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      47
      1700
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1391
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      89
      1252
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1097
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1055
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1053
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1049
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      966
    Aihe