hypnoosi

Onko kukaan kokeillut hypnoosia paniikkihäiriöön
ja onko ollut apua?
1161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kävin hypnoosihoidossa 3 kertaa. Apua oli, mutta hoito on rankka. Jälkikäteen palautui muistiin niitä lapsuuden traumoja, mistä paniikkihäiriöni johtui. Pedofiiliä ym. henkistä ja ruumiillista väkivaltaa. Olen ollut Cipramililla ja Xanorilla ainakin 15 vuotta. annostusta olen pystynyt vähentämään. Vaikeat kohtaukset ovat onneksi ohi, mutta lääkkeitä en uskalla lopettaa, koska sitä helvettiä en enää takaisin halua. Olen saanut paniikkikohtauksia 10 vuotiaasta. Nyt olen 61 v. Ulla Lepolan -87 tekemän väitöskirjan jälkeen, kun siitä kuulin uutisissa, tein itse diagnoosin ja menin lääkäriin. Hoito on ollut pitkä prosessi, mutta paistaa se päivä joskus risukasaankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku kirjoitti:

Onko kukaan kokeillut hypnoosia paniikkihäiriöön
ja onko ollut apua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu